Zuzana Vajayová Rôzne

Po prvý raz sa zhromaždenie Európskej siete centier mládeže uskutoční v SR

Centrum voľného času – Regionálne centrum mládeže Košice (CVČ – RCM Košice) bude v dňoch 18. až 20. februára hostiť Valné zhromaždenie Európskej siete centier mládeže (ENYC – European Network of Youth Centres).

Sieť bola založená v roku 2003 pri Rade Európy pre oblasť práce s mládežou a mládežníckych centier. Zaoberá sa najmä zvyšovaním kvality a zavádzaním štandardov pre miestne, regionálne a národné centrá mládeže, pričom podporuje rôznorodosť a čo najaktívnejšie priame zapojenie mládeže do riadenia týchto centier. Všetky členské organizácie podporujú zároveň aj interkultúrne porozumenie a medzinárodnú spoluprácu v oblasti mládežníckej práce. V súčasnosti má sieť 15 členských organizácií v rôznych krajinách Európy. Zo Slovenska sú členmi CVČ – RCM Košice a CVČ Junior Banská Bystrica.

„Na Slovensku sa valné zhromaždenie uskutoční prvýkrát a zídu sa na ňom zástupcovia väčšiny členských organizácií. Na stretnutí sa zúčastní aj prezidentka siete Viv McKee z Veľkej Británie, generálna tajomníčka siete Ritva Saarikettu z Fínska a ostatní členovia predsedníctva. Členkou predsedníctva siete je aj Erika Munková, riaditeľka CVČ – RCM Košice,“ informoval Michal Šľachta z CVČ – RCM.

Dodal, že v rámci programu sa valné zhromaždenie bude zaoberať programom siete ENYC na roky 2011 a 2012, prípravou projektov medzinárodnej spolupráce a vytváraním štandardov kvality pre medzinárodný tím školiteľov pre prácu s mládežou. V piatok 18. februára príjme členov predsedníctva predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM