Rôzne

Podzemné garáže a na strechách komunitné terasy: Na Dunajskej ulici má vyrásť 200 bytov

Na pozemku, kde by mali byty vyrásť, je súčasnosti najmä veľkokapacitné parkovisko slúžiace pre areál biznis centra.

Ilustračný obrázok k článku Podzemné garáže a na strechách komunitné terasy: Na Dunajskej ulici má vyrásť 200 bytov
Zdroj: Occam Real Estate

Presne 192 bytov má pribudnúť v polyfunkčnej zóne na Dunajskej ulici v Košiciach. Vzniknúť by mali pri biznis centre na Moldavskej ulici. Vyplýva to zo zámeru, ktorý v uplynulých dňoch predložila spoločnosť Rezidencia Tesla na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladaný investičný náklad dosahuje 23,5 milióna eur.

Dva objekty

Na pozemku, kde by mali byty vyrásť, je súčasnosti najmä veľkokapacitné parkovisko slúžiace pre areál biznis centra. Z celkového počtu bytov by malo byť 90 dvojizbových, 62 trojizbových a po 20 štvorizbových a 1,5-izbových bytov.

„Sú navrhnuté dva objekty, ktoré sú koncipované ako chodbové bytové domy so siedmimi nadzemnými bytovými podlažiami a jedným ustúpeným bytovým podlažím,“ uvádza firma v zámere s tým, že celkovo tak pôjde o osem nadzemných podlaží a tri podzemné.

Dva roky

V podzemných garážach počíta so vznikom 238 parkovacích miest a ďalších 33 parkovacích miest pre rezidentov by malo byť na teréne.

„Na streche každej budovy bude umiestnená polosúkromná komunitná terasa s krásnym panoramatickým výhľadom na mesto,“ približuje spoločnosť na svojom webe.

Začiatok výstavby plánuje v treťom kvartáli tohto roka, pričom by mala trvať dva roky.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM