Zuzana Vajayová Krimi

Pojednávanie so zápasníkom Jaroslavom S. súd opätovne odročil

Senát Okresného súdu (OS) Košice I dnes opätovne odročil pojednávanie s bývalým dvojnásobným majstrom Slovenska v zápasení 21-ročným Jaroslavom S., ktorý je obvinený z vraždy 18-ročnej I. K.

Dôvodom odročenia bola kolízia pojednávaní u obhajcu obvineného. Podľa hovorkyne Krajského súdu v Košiciach Marcely Gálovej bolo pojednávanie bolo odročené na 26. mája o 13.00 h.

Podľa obžaloby si Jaroslav S. v novembri 2008 dohodol sex za peniaze s 18-ročnou Košičankou, ktorú mal potom vo svojom aute v záhradkárskej oblasti Čičky pri košickom sídlisku KVP uškrtiť. Po čine jej mal tvár zabaliť do plachty, vytiahnuť nahé telo z auta a čiastočne ho zahrabať na okraji lesa. Po ceste z miesta činu sa zbavil oblečenia obete okrem vetrovky, ktorú daroval svojej bývalej priateľke a mobilného telefónu, ktorý dostal kamarát. Polícia aj na základe stôp v aute Jaroslava S. usvedčila zo zločinu, ku ktorému sa priznal. Hrozí mu za to trest minimálne 15 rokov odňatia slobody.

Na pojednávaní v januári 2010 však už obvinený vraždu poprel, rovnako aj to, že by svoju obeť škrtil a neskôr ju zahrabal. Priznal sa len k pohlavnému styku, po ktorom zistil, že obeť nejaví známky života. Keďže nereagovala, snažil sa ju prebrať fackami. Podľa jeho tvrdení sa zľakol a ušiel z miesta činu, na ktoré sa už zo strachu nevrátil.

Zdroj:TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM