Eva Mikulová Rôzne

Policajti sa venovali deťom, aby ich prázdniny boli bezpečné

Policajti zorganizovali koncom júna preventívne podujatie pod názvom „Krok ku prázdninám“ pre žiakov košických materských a základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Policajti sa venovali deťom, aby ich prázdniny boli bezpečné
Zdroj: KR PZ Košice

Deti si pod dohľadom dopravnej polície vyskúšali bezpečné bicyklovanie podľa pravidiel cestnej premávky. Podujatia sa zúčastnilo okolo 150 detí z rôznych materských a základných košických škôl.

„Deti boli aktívne, disciplinované a s nadšením sledovali aj vystúpenie psovodov, ktorí si pre nich pripravili ukážky cvikov so psami, ale i to, ako pes dokáže vyhľadať ukrytú výbušninu či drogy. Deti mali k dispozícii aj špeciálne okuliare, ktoré im navodili stav opitosti, a s nimi si vyskúšali chôdzu medzi prekážkami,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Dostali odmenu

Mladí účastníci cestnej premávky si na dopravnom ihrisku vyskúšali aj jazdu na kolobežkách okolo prekážok. Policajti deti upozornili, aké nebezpečenstvá na nich číhajú počas prázdnin doma či na cestách, vysvetlili im dôležitosť ochranných prvkov používaných pri bicyklovaní či jazde na kolobežke, zdôraznili prechádzanie cez cestu na zelenú farbu na svetelnom signalizačnom zariadení, priblížili, čo všetko môžu svojou nepozornosťou a neuvážením správaním spôsobiť.

Deťom po ukončení akcie policajti rozdali sladkosti, prázdninové kalendáriky a časopis „Mladý záchranár“, zástupcovia Slovenského červeného kríža deťom venovali reflexné pásiky a diplomy.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM