Zuzana Vajayová Rôzne

Policajti si pred MS precvičili zásahy proti nespratným fanúšikom

Výcvik poriadkovej jednotky Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ), ktorý bola osobitne zradený v súvislosti s nadchádzajúcimi MS v ľadovom hokeji, uskutočnil sa dnes v dopoludňajších hodinách.

„Do poriadkovej jednotky boli začlenení policajti všetkých zložiek , teda služby poriadkovej polície, dopravnej polície, kriminálnej polície, služby ochrany objektov, oddelenie jazdnej polície a služobnej kynológie. Na cvičení sa zúčastnilo vyše 200 policajtov vrátane policajtov so služobnými koňmi,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Jana Mésarová. Dodala, že súčasťou výcviku bolo vytvorenie reálnej situácie narušenia verejného poriadku. Výcvik bol zameraný na elimináciu narušenia verejného poriadku fanúšikmi pred vstupom na zimný štadión alebo v jeho blízkosti. Pri cvičení použili policajti aj špeciálne vodné delo.

„Cvičenie pozostávalo z rôznych modelových situácií. Tou prvou bolo zvládnutie veľkého množstva fanúšikov dvoch táborov na prístupovej ulici k zimnému štadiónu,“ doplnila Mésarová. V ďalšej modelovej situácii si policajti precvičili zásah v centre mesta proti veľkej skupine podnapitých fanúšikov oslavujúcej víťazstvo svojho tímu, čo prerastie do davu, ktorý sa pohybuje smerom po Hlavnej ulici a dochádza k poškodzovaniu majetku a nebezpečným stretom s inými fanúšikmi.

„Tretia situácia navodila situáciu, keď po ukončení koncertu hardrockovej skupiny dochádza v priestoroch Kulturparku k šarvátkam medzi skupinami fanúšikov, čo prerastie do hromadnej bitky, poškodzovaniu zdravia si navzájom a ničeniu majetku,“ uzavrela Mésarová.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM