Policajti zverejnili alarmujúce čísla z Košíc a okolia: Čo sa to deje v uliciach?

Muži zákona dvíhajú varovný prst. Za ostatné dva mesiace sa podľa policajných správ udialo veľmi veľa tragédií a nehôd s jedným spoločným menovateľom.

Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Policajti zverejnili alarmujúce čísla z Košíc a okolia: Čo sa to deje v uliciach?
Foto: Viktória Botošová

Polícia vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti a ostražitosti na cestách. V uplynulých dňoch došlo na území mesta Košice k dvom dopravným nehodám s účasťou chodcov, pri ktorých došlo k ťažkým zraneniam chodcov, ktorí prechádzali po priechode pre chodcov. Informovala o tom hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Ako Mésarová ďalej uviedla, 18. marca tohto roku krátko po 9-tej hodine došlo k dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octavia a 84-ročným chodcom, ktorý prechádzal cez vozovku cez riadený priechod pre chodcov v MČ Košice Dargovských hrdinov. Chodec pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia. Požitie alkoholických nápojov u vodiča vozidla a chodca zistené nebolo.

Podľa jej ďalších slov došlo k druhej dopravnej nehode v MČ Košice Sever včera (22.3.) popoludní medzi osobným motorovým vozidlom zn. Ford a 63-ročným chodcom, ktorý prechádzal cez riadne vyznačený priechod pre chodcov. Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu chodca. Požitie alkoholu u oboch účastníkov zistené nebolo.

„V oboch prípadoch vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, príčina a miera zavinenia, dopravných nehôd sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy,“ uviedla hovorkyňa.

Polícia tak za dva mesiace tohto roka na území Košického kraja zaznamenala 24 dopravných nehôd s účasťou chodcov, pri ktorých prišli o život dve osoby (chodci), ľahko sa zranilo 15 osôb, ťažké zranenia utrpelo 6 osôb.

„Vzhľadom na to, že chodci sú najzraniteľnejšou kategóriou účastníkov cestnej premávky, polícia im v dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje zvýšenú pozornosť. Vodičov vyzývame, aby predvídali, zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu chodcov. Apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali zodpovedne, rešpektovali pravidlá cestnej premávky, aby aj vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách,“ vyzývajú k opatrnosti košickí muži zákona.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame