Andrea Mesarčíková Krimi

Polícia obvinila otca a syna za streľbu v Čermeli

Policajný vyšetrovateľ obvinil v nedeľu (10.10.) dvoch Košičanov, 50-ročného Karola C. a jeho 27-ročného syna Karola C. zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu formou spolupáchateľstva.

Ako TASR informovala Jana Demjanovičová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, starší z obvinených v sobotu (9.10.) o 18.00 h na otvorenej verande reštaurácie na Čermeľskej ceste v Košiciach pod vplyvom alkoholu a po slovnej potýčke s vedľa sediacou skupinou šiestich osôb vytiahol zbraň zn. Glok 17, ktorú má v legálnej držbe a namieril ju smerom na skupinu. Pod hrozbou zabitia, jedenkrát vystrelil v smere na sediaceho 40-ročného Slavomíra z Košíc, ktorého však nezasiahol. Poškodeného, ktorý sa snažil utiecť z verandy smerom za cestu, obaja obvinení prenasledovali.
„Slavomír spolu s ďalším 39-ročným mužom z napadnutej skupiny páchateľov spacifikovali a zavolali hliadku polície. K zraneniu osôb nedošlo. Zbraň bola zaistená,“ dodala Demjanovičová s tým, že obvinených umiestnili do cely policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na ich vzatie do väzby. Za tento skutok im hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Zdroj TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM