Zuzana Vajayová Krimi

Polícia pátra po nezvestných súrodenoch z obce Buzica

Pátranie po dvoch nezvestných súrodencoch z obce Buzica v okrese Košice okolie zahájili policajti v nedeľu o 21.25 po tom, čo ich 34-ročný otec oznámil, že obaja popoludní odišli z domu a nevrátili sa.

„14-ročná Viktória odišla o 15.15 h s tým, že ide na prechádzku po obci a a 13-ročný Tomáš sa o 15.45 h išiel bicyklovať. Syn sa medzitým vrátil domov, odložil bicykel do garáže a odišiel. Od tej doby sa obaja domov nevrátili, ani sa neozvali,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová. Dodala, že keď otec volal dcére na mobilný telefón, ozval sa neznámy mužský hlas a potom už mobil nebol v dosahu.

„Po oznámení začali policajti po deťoch pátrať, pričom zistili, že nezvestnú Viktóriu videli ešte o 23.00 h na moste potoka pred obcou Buzica. Pri kontrole koryta potoka však nič nenašli,“ doplnila Demjanovičová.

Pátracej akcie sa zúčastnilo osem policajtov, ktorý ju ukončili dnes o 02.00 h. Následne Demjanovičová informovala, že okolo 09.00 h policajti deti našli na poli medzi obcami Buzica a Turňa nad Bodvou. Zranené nie sú.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM