Eva Mikulová Krimi

Polícia varuje! Nedvíhajte neznáme telefónne čísla zo zahraničia

Pri podvodných číslach hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o vysokú sumu. Ide o sieť premyslených, zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní.

Ilustračný obrázok k článku Polícia varuje! Nedvíhajte neznáme telefónne čísla zo zahraničia
Zdroj: FB Polícia SR

V poslednom období sa mnohí užívatelia mobilných telefónov stretlo s tým, že im volá neznáme číslo zo zahraničia, najčastejšie z afrických krajín. Je logické takéto čísla nedvíhať, pretože môžete prísť o veľké peniaze!

Na hrozbu „telefónných“ podvodníkov upozorňuje aj polícia na svojej FB stránke.

„Kontaktujete nás tým, že vám volajú podozrivé čísla zo zahraničia, hlavne zo Stredoafrickej republiky. Naše rady sú vždy rovnaké: nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť,“ upozorňuje polícia.

Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené. Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia (známy, vzdialená rodina), tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať.

V prípade podvodných čísiel hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o vysokú sumu. Ide o sieť premyslených, zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní.

Preto ich hovory ignorujte. Skoro už každý telefón umožňuje blokáciu čísel, preto tak učiňte. Zároveň o týchto číslach upovedomte svojho operátora.

Ak ani to nepomôže a budú vás čísla neustále otravovať, choďte na políciu.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie