Krimi

Polícia zasahovala neďaleko Košíc: Stovky vriec obsahovali 351 TON nebezpečného odpadu!

Enviropolícia obvinila dve osoby z nelegálneho uloženia nebezpečného odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Polícia zasahovala neďaleko Košíc: Stovky vriec obsahovali 351 TON nebezpečného odpadu!
3
Galéria

Z nelegálneho uloženia nebezpečného odpadu v Slanci v okrese Košice-okolie obvinila enviropolícia dve osoby. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek s tým, že išlo o viac ako 351 ton odpadu.

Obvineniu čelia 48-ročný muž z Košíc a 42-ročná žena z okresu Michalovce, a to za trestný čin neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaného formou spolupáchateľstva.

Ako konatelia dvoch spoločností najneskôr do marca 2021 uložili v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v Slanci 537 kusov textilných veľkokapacitných vakov obsahujúcich nebezpečný odpad.

Hrozí im 5-ročný trest

„Tieto vaky obsahovali viac ako 351 ton tuhých odpadov z čistenia plynu, obsahujúcich nebezpečné látky. Obvinení nakladali s odpadom v rozpore so zákonom o odpadoch v celkovom rozsahu takmer 114 000 eur,“ spresnil Hájek.

Muž je zároveň obvinený z prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi, keďže zabezpečil jeho prepravu a dal ho zlikvidovať v spoločnosti v Bratislave, pričom zatajil jeho nebezpečnosť a deklaroval ho ako ostatný odpad.

„Podľa Trestného zákona môže byť každý, kto aj z nedbanlivosti nakladá s odpadmi v značnom rozsahu v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi, potrestaný odňatím slobody až na päť rokov,“ pripomína polícia.

Občanov upozorňuje, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, keďže môže dôjsť k ohrozeniu a poškodeniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti, ako aj osobných záujmov osôb, ktorým sa odpad ocitne na pozemku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Nelegálna skládka nebezpečného odpadu v Slanci
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM