Eva Mikulová Kultúra

Pomôžte Štátnemu divadlu Košice stať sa Divadlom sezóny 2017/2018

Hlasujte v ankete Slovenskej sporiteľne, ktorej výsledky vyhlásia ako súčasť udeľovania prestížnych divadelných DOSIEK. Košické divadlo má aj ďalšie nominácie.

Ilustračný obrázok k článku Pomôžte Štátnemu divadlu Košice stať sa Divadlom sezóny 2017/2018
Zdroj: Štátne divadlo Košice

Koniec hlasovania 30. septembra

V tomto roku sa organizátori rozhodli zapojiť do hlasovania divákov z celého Slovenska, ktorí rozhodnú o Cene Slovenskej sporiteľne pre Divadlo sezóny 2018. Na stránke www.cenydosky.sk sa dá od 5. až do 30. septembra hlasovať v diváckej ankete Cena Slovenskej sporiteľne pre Divadlo sezóny 2018.

Víťazné slovenské divadlo získa navyše v tomto roku od generálneho partnera Slovenskej sporiteľne dar vo výške 5.000 EUR.

Nominácie na ceny DOSKY

Nominácie určilo vyše 40 kritikov, teoretikov a publicistov, pričom mená víťazov sa dozvieme počas slávnostného ceremoniálu 7. októbra, ktorý sa po prvýkrát uskutoční v historickej budove SND na Hviezdoslavovom námestí.

Ceny DOSKY sú ocenením tvorivých činov v oblasti profesionálneho divadla na Slovensku, a to vo všetkých žánroch: činoherné divadlo, opera, muzikál, bábkové divadlo, balet, súčasný tanec.

Ceny DOSKY sa udeľujú na základe ankety, do ktorej sa každoročne zapájajú desiatky divadelných kritikov, teoretikov, ale aj novinárov a publicistov. .

Košické divadlo má nominácie:

Réžia

Júlia Rázusová za réžiu inscenácie hry Joëla Pommerata Znovuzjednote­nie Kóreí.

Najlepšia scenografia

Markéta Plachá za scénografiu v inscenácii hry Joëla Pommerata Znovuzjednote­nie Kóreí.

Mimoriadny počin v činohre

Kolektívny herecký výkon (Alena Ďuránová, Tatiana Poláková, Andrej Palko, Peter Čižmár, Gabriela Mihalčínová Marcinková Braňo Mosný) v inscenácii hry Joëla Pommerata Znovuzjednotenie Kóreí. Mimoriadny počin v opere

Peter Mikuláš za spevácky výkon v postave Sira Johna Falstaffa v inscenácii opery Giuseppeho Verdiho Falstaff.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie