Pozrite si novú mapu kriminality na Slovensku. Ako dopadli Košice?

Je náš okres bezpečný? Veľa napovie mapa kriminality, ktorú zverejnila polícia. Takto vyzerá!

Lenka Fedorová

Bezpečnostná situácia na Slovensku v roku 2017 sa opäť zlepšila. Spáchaných bolo celkovo 66 215 trestných činov, pri ktorých došlo ku zvýšeniu ich objasnenosti na 58,67 percenta. Na tlačovej konferencii o tom v pondelok informovali minister vnútra SR Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar s tým, že ide o najlepšie čísla v histórii samostatnej SR.

Za rok 2016 sa Košice ocitli na vrchole štatistiky, keď boli označené za najmenej bezpečné mesto na Slovensku. Podľa posledných štatistík však nelichotivé prvenstvo prebralo naše hlavné mesto.

,,Najbezpečnejšie to vyšlo na okres Bánovce nad Bebravou, prípadne Dolný Kubín. Medzi najnebezpečnejšie okresy patria Bratislava I, II a III, čo je logické, lebo je tu aj najvyšší počet ľudí, ktorí nežijú priamo v Bratislave z hľadiska trvalých pobytov," vysvetlil Tibor Gašpar.

My sme sa pozreli, ako na mape celkovej kriminality za rok 2017 dopadli Košice. Počet zistených trestných činov sa pohybuje v intervale 2056 – 3994 trestných činov s mierou objasnenosti 45,49 %.

V porovnaní s rokom 2016 bola v Košiciach miera objasnenosti trestných činov na úrovni 41,8%. Okrem mapy celkovej kriminality zverejnila polícia aj ďalšie mapy za rok 2017. Zostavené sú podľa druhov jednotlivých trestných činov. Ako na tom je náš policajný okres, čo sa týka počtu ekonomických, majetkových, mravnostných či násilných trestných činov si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame