Rôzne

Práce na prvej etape sú vo finále: TAKTO vyzerá skatepark na Sídlisku KVP

Košická mestská časť Sídlisko KVP finalizuje práce na prvej etape skateparku.

Ilustračný obrázok k článku Práce na prvej etape sú vo finále: TAKTO vyzerá skatepark na Sídlisku KVP
4
Galéria
Zdroj: TASR/Diana Semanová

Starosta mestskej časti Ladislav Lörinc pripomína, že stavba ešte nie je skolaudovaná. Verejnosť preto vzhľadom na bezpečnosť upozorňuje, že sa zatiaľ nemôže využívať.

„Všetky betonárske práce sú dokončené. Tým pádom je skatepark akoby hotový. Deti sa už nevedia dočkať a denne ich odtiaľ musíme vyháňať. Chceme upozorniť rodičov aj deti, aby ešte počkali,“ povedal.

Stavbu je podľa neho potrebné najprv skolaudovať a až následne bude môcť byť sprístupnená. Odhaduje, že stavba by mohla byť skolaudovaná v máji.

Projekt je rozdelený na tri etapy. Vo finále je prvá, ktorá stála okolo 300-tisíc eur.

„V prípade, že by sme dostali dodatočných 300 000 eur, tak dokončíme projekt všetkými troma etapami. Pustili by sme sa do toho hneď v máji. V prípade, že tieto financie nedostaneme, tak chceme otvoriť prvú etapu pre verejnosť, tak aby deti v lete mohli skatepark využívať a následne budeme čakať s pripraveným projektom na nejakú vhodnú výzvu alebo financovanie,“ vysvetlil Lörinc.

Druhá a tretia etapa počíta s vybudovaním zázemia vrátane sociálnych zariadení, bufetu, workoutového a basketbalového ihriska či sadovými úpravami.

Práce na prvej etape výstavby skateparku na Sídlisku KVP sú vo finále
4
Galéria
Zdroj: TASR/Diana Semanová

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM