Správy

Ponuka R. Trnku na odkúpenie U. S. Steel za euro je vnímaná ako zosmiešňovanie

Ponuku KSK na odkúpenie košických oceliarní U. S. Steel za jedno euro vníma Ministerstvo hospodárstva (MH) SR ako zosmiešnenie tohto podniku.

Ilustračný obrázok k článku Ponuka R. Trnku na odkúpenie U. S. Steel za euro je vnímaná ako zosmiešňovanie
7
Galéria
Zdroj: TASR

„Pre svoje osobné PR, Rastislav Trnka zosmiešňuje jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku,“ uviedol v pondelok hovorca rezortu Maroš Stano.

Považujú to za cynizmus

„Je to absurdné a nezodpovedné voči serióznemu investorovi, ale predovšetkým voči tisícom zamestnancom fabriky a mal by zvážiť zotrvanie vo funkcii. Toto vyhlásenie nestojí za žiaden seriózny ani slušný komentár,“ dodal hovorca.

Kriticky reagoval aj vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši. „Toto je cynický a nechutný prvoaprílový žart župana voči ľuďom, ktorí v U. S. Steel pracujú a žijú v neistote. Ako by mohla župa, ktorá nemá zdroje ani na financovanie svojich ciest, škôl a sociálnych zariadení, ktoré má v správe, zvládnuť vedenie jednej z najväčších slovenských fabrík,“ uviedol Raši.

Podľa Trnku dočasným vstupom do podniku chce kraj predísť následkom negatívneho vývoja v závode, najmä prepúšťaniu ďalších zamestnancov. „Vzhľadom na predchádzajúcu diskusiu o investičnom dlhu a ekonomických problémoch, s ktorými U. S. Steel bojuje, sme vedeniu spoločnosti ponúkli pomocnú ruku. Aby sme predišli následným problémom a uchránili zamestnanosť v kraji, zatiaľ neoficiálne sme ponúkli odkúpenie závodu U. S. Steel Košice za obdobných podmienok ako v srbskom Smedereve, kde prešli oceliarne do rúk verejného sektora za jeden dolár,“ uviedol v pondelok predseda KSK.

Ako dodal, košický manažment o predaji rozhodnúť nemôže, americké vedenie korporácie sa však bude touto ponukou zaoberať, keď bude doručená oficiálne.

Košické oceliarne sa k Trnkovmu vyhláseniu nebudú vyjadrovať. Potvrdila manažérka pre vonkajšie vzťahy podniku Ľubomíra Šoltésová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM