Webnoviny - Futbal

Prešov vyhral v Košiciach 1:0

Ani ideálne počasie a východniarske derby nepritiahlo do hľadiska v Čermeli väčšiu návštevu. Aktívnejšie začali domáci, čoho výsledkom bola však iba tvrdá strela Nováka, ktorú Diviš s námahou vyrazil

Po štvrťhodine hry sa však už menilo skóre, Prešovčania mali oveľa viac šťastia pri prvej strele na bránku. Domáci Smrek nikým neatakovaný zaváhal pri odkope, loptu poslal rovno na kopačku Papaja, ktorý strelu z 20 metrov k žrdi nedal Schrengovi šancu. Domáci kontrovali len nepresnou hlavičkou novej posily Vaščáka. Súboju tímov z dna tabuľky zodpovedala i predvedená hra. Do konca polčasu totiž zaujali len slabá strela Belejíka na strane hostí a ďalšia jedovka domáceho kanoniera Nováka, ktorá vystrašila Diviša. Inak diváci veľa futbalového umenia nevideli.

Po zmene strán si domáci miestami vypracovali tlak, no pozorne hrajúci Prešovčania ich nepúšťali do šancí. Jedinú vyloženú možnosť na vyrovnanie si Košičania vybojovali v 59. min, keď Vaščák vysunul Viazanka, ktorý sám pred Divišom nastrelil hosťujúceho gólmana. O 10 min neskôr po Milinkovičovom centri Škutka nebezpečne hlavičkoval. Prešovčania ohrozili Schrenga v 75. min, no s Poliačekovým pokusom nemal gólman MFK starosti. Desať minút pred koncom zostal po rohu osamotený Hovančík, no z päťky mieril vedľa. Až do konca zápasu sa už na skóre nič nemenilo a „žlto-modrí“ si pripísali štvrtú domácu prehru v tomto ročníku.

MFK Košice – Tatran Prešov 0:1 (0:1) Gól: 16. Papaj, ŽK: 28. J. Novák – 43. Piter-Bučko, rozhodovali: Horváth – T. Somoláni, Cuninka, 1250 divákov