Krimi

Pri havárii v Jasove sa zranilo 6 ľudí, polícia vyšetruje príčinu nehody autobusu, FOTO

Spolu šesť ľudí z utrpelo zranenia, z toho jedna osoba ťažké, pri štvrtkovej nehode autobusu, ktorý sa prevrátil neďaleko Jasova v okrese Košice-okolie.

Ilustračný obrázok k článku Pri havárii v Jasove sa zranilo 6 ľudí, polícia vyšetruje príčinu nehody autobusu, FOTO
5
Galéria

„Po prieskume sme zistili, že v autobuse sa nenachádzali žiadni cestujúci – všetci opustili autobus po svojich nohách. Zranené osoby boli ošetrené v sanitných vozidlách, podľa našich informácií bolo šesť zranených, z toho jedna osoba ťažko,“ povedal veliteľ zásahu hasičov Ladislav Szabó.

Štyroch ľudí privezli do Nemocnice Košice – Šaca. „Z toho traja boli ošetrení a vyšetrení na chirurgickej ambulancii urgentného príjmu a jeden na internej ambulancii urgentného príjmu. Všetci boli ľahko zranení a po ošetrení boli prepustení domov,“ uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel, ktorá nemocnicu spravuje.

V UNLP v Košiciach ošetrili po uvedenej nehode ďalších dvoch ľudí. „Jedna osoba utrpela ľahké zranenia a ďalšia má vážne poranenie hornej končatiny, momentálne ju operujú“ povedala hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Polícia nehodu vyšetruje

Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej vodič autobusom prešiel do protismeru, kde narazil do svahu a následne sa prevrátil na bok. „Vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a bol mu odobratý aj biologický materiál na zistenie iných návykových látok.

V čase nehody bolo v autobuse dokopy deväť ľudí, z toho osem cestujúcich a vodič. Ako dodala, pod autobusom sa nenachádzali žiadne osoby.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie