Webnoviny - Rôzne

Primátor Raši obdaroval prvorodených Košičanov

Prvorodených malých Košičanov, ktorí prišli na svet 45 minút po polnoci v košickej univerzitnej nemocnici navštívil dnes primátor Košíc Richard Raši v sprievode riaditeľky nemocnice Ivety Marinovej.

Mamičkám i Patrickovi a Dominikovi zaželal pevné zdravie a veľa lásky. Okrem kytice kvetov a vecných darov im odovzdal aj po tristo eur.

„Je to pre mňa zvláštny a príjemný pocit byť v novej role v nemocnici, kde som pracoval ako lekár a kde sa narodili aj moje deti. Teší ma, že sa v prvých minútach nového roka narodili až dve detičky,“ povedal Raši, ktorý ma tri dcéry a tak si rád chvíľku v náručí pochoval malého Dominika, lebo také bábätko – chlapčeka, ešte v rukách nedržal. Prezradil, že sa s manželkou zhodli, že im tri dcéry stačia a už neuvažuje, že by sa pokúšal ešte o syna.

„Mesto sa bude zaoberať najmä možnosťami bývania mladých rodín. Určite najväčším problémom sú mamičky, ktoré nemajú kde bývať. Prioritou mesta bude pomoc matkám s deťmi, ktoré sa ocitli v núdzi,“ odpovedal Raši na otázku agentúry SITA.

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice prišli na svet v tom istom čase dve novoročné bábätká. Jedným je syn 35-ročnej Dariny Pahulyiovej, ktorá pracuje v univerzitnej nemocnici ako informátorka. Jej syn Dominik sa narodil 45 minút po polnoci na II. gynekologicko-pôrodníckej klinike na Rastislavovej a pri narodení meral 50 centimetrov a vážil 4 010 gramov. Bábätko je jej tretím dieťaťom, Dominik má 15-ročnú sestru a trinásťročného bra­ta.

Ďalší chlapček Patrick prišiel na svet v tom istom čase na I. gynekologicko-pôrodníckej klinike na Triede SNP 1. Patrick meral 51 centimetrov a vážil 3 700 gramov a je prvým dieťaťom 33-ročnej Kataríny Revákovej.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM