Michal Lendel Krimi

Prípad, o akom policajti ešte nechyrovali: Muž chcel v zberni odpredať 120 000 litrový vodojem! FOTO

Naozaj nezvyčajnú krádež museli riešiť ochrancovia poriadku, z ktorej je obvinený Peter (48). Ten podľa polície odcudzil 120-tisíc litrový vodojem, ktorého časť skončila v zberni druhotných surovín.

Ilustračný obrázok k článku Prípad, o akom policajti ešte nechyrovali: Muž chcel v zberni odpredať 120 000 litrový vodojem! FOTO
Zdroj: Policajný zbor SR

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru Alexander Szabó, muži zákona objasnili krádež o akej ani nechyrovali. V hlavnej úlohe sa ocitol totiž až 120 000 litrový vodojem!

„Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie pre prečin v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci, nakoľko v pondelok medzi 10:00 až 18:00 hodinou na Gyňovskej ulici v obci Čaňa, došlo ku rozpáleniu kovového zásobníka na vodu o objeme 120 000 litrov, z ktorého páchateľ už stihol časť odcudziť,“ uviedol Szabó. Policajti rozbehli pátranie, pričom časť vodojemu našli v jednej z košických zberní surovín.

Vyšetrovateľ zo zločinu krádeže obvinil 48-ročného Petra z okresu Košice-okolie, ktorý bol už v minulosti trestne stíhaný za podvody. „Obvinený chcel celý vodojem odpredať v zberni druhotných surovín, pričom majiteľom a zamestnancom zberní predstieral, že je jeho vlastníkom. Skutočnej majiteľke spôsobil škodu za niekoľko desiatok tisíc eur, jeho presnú výšku určí až súdny znalec,“ povedal hovorca. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

120-tisíc litrový vodojem zmizol za bieleho dňa!
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM