Rôzne Správy

Prípravné práce na obnovu Spievajúcej fontány sa začali, park uzavreli

Park medzi Dómom sv. Alžbety a Štátnym divadlom v Košiciach na Hlavnej ulici v uplynulých dňoch uzavreli, dôvodom sú prípravné práce súvisiace s rekonštrukciou a modernizáciou Spievajúcej fontány.

Ilustračný obrázok k článku Prípravné práce na obnovu Spievajúcej fontány sa začali, park uzavreli
Zdroj: TASR/František Iván

Pre TASR to potvrdil hovorca Správy mestskej zelene (SMsZ) Peter Sasák. Obnova takmer za 1,79 milióna eur s DPH by mala byť hotová na jeseň.

„Oficiálne odovzdanie staveniska víťazovi verejného obstarávania prebehne po obdržaní právoplatného stavebného povolenia, ktoré očakávame v najbližších dňoch,“ uvádza mesto Košice na sociálnej sieti s tým, že dovtedy sa budú v okolí fontány realizovať prípravné práce.

Pôjde napríklad o uloženie kontajnerov s vybavením, dopravu potrebnej technológie a strojov či vytyčovanie podzemných sietí.

„Spievajúca fontána získa modernizáciou viaceré nové smart technológie. Vďaka nim bude možné v obrazovej i zvukovej podobe prenášať predstavenia Štátneho divadla Košice, prípadne iných kultúrnych podujatí priamo na vodnú hmlu fontány. Po jej úspešnom dokončení vznikne druhá digitálna fontána v Košiciach a vôbec tretia na Slovensku,“ pripomína magistrát s tým, že na projekt poskytla Nadácia U.S. Steel Košice milión eur. Zvyšok bude financovať mesto.

Košickú Spievajúcu fontánu situovanú v centre mesta spustili v roku 1986. Špecifická je tým, že vodné dýzy reagujú na tóny hudby.

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM