Veronika Hunyadiová Správy

Prísne kontroly v košických obchodných centrách: Viacerých pri vstupe otočili, FOTO

Nový COVID automat má byť tzv. lockdown pre nezaočkovaných. Nové obmedzenia sa totiž týkajú ľudí, ktorí nie sú očkovaní alebo neprekonali ochorenie.

Ilustračný obrázok k článku Prísne kontroly v košických obchodných centrách: Viacerých pri vstupe otočili, FOTO
13
Galéria

Od pondelka (22. 11.) vstúpila do platnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktorá sprísňuje opatrenia najmä pre nezaočkovaných. Podľa vyhlášky môžu byť obchodné domy otvorené len v režime OP (očkovaní, prekonaní), čo znamená, že vstup je umožnený len zaočkovaným alebo osobám po prekonaní ochorenia.

Výnimku majú osoby, ktoré idú do nákupného centra na očkovanie alebo za účelom návštevy poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Výnimku majú aj obchodné centrá, v ktorých sú otvorené iba esenciálne prevádzky. Zoznam esenciálnych prevádzok nájdete TU.

Prísne kontroly

Aj košické obchodné centrá fungujú od pondelka v režime OP (očkovaní, prekonaní). Kontroly sú hneď pri vstupe a sú prísne. Bez COVID pasu alebo potvrdenia o prekonaní ochorenia nikoho nepustili a veľa ľudí sa tak dnes muselo otočiť.

V OC Galéria sú kontroly pri každom vstupe a skontrolujú vám papierové potvrdenie alebo COVID pass pomocou čítačky. V OC Aupark sú kontroly pri oboch hlavných vchodoch (z Námestia osloboditeľov a Senného trhu), bočné vstupy sú uzavreté a opáskované. Potvrdenia o splnení OP režimu sa nekontrolovali iba pri vstupe, vyžadovali ich aj niektoré obchody.

Z nových pravidiel boli ľudia dnes Košičania prekvapení a často aj rozhorčení. „To nás nepustia ani do potravín?,“ čudovala sa partia mladíkov. Ani jeden z nich nemal potrebné potvrdenia a na nákupy ich nepustili. „Som očkovaný, ale potvrdenie mám doma. Nevedel som, že sa to kontroluje,“ reagoval mladík po tom, čo ho pri vstupe otočili.

Ako to vyzeralo v ďalších obchodných centrách nájdete na ďalšej strane.

Kontroly nových opatrení v obchodných centrách
13
Galéria

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM