Lukáš Zavacký Správy

Protismerný pruh pri Auparku hotový: Kedy sa pre Košičanov sprejazdní?

Vodiči majú nový dôvod na radosť. Protismerný pruh pri známom obchodnom centre robotníci dokončili, no na jeho sprístupnenie si obyvatelia metropoly východu budú musieť ešte počkať.

Ilustračný obrázok k článku Protismerný pruh pri Auparku hotový: Kedy sa pre Košičanov sprejazdní?
Zdroj: TASR

Práce na Námestí osloboditeľov sa začali v priebehu jesene a skončili sa podľa informácií hovorkyne mesta, Lindy Šnajdárovej, ešte pred Vianocami. Realizátor musel ešte zabezpečiť všetku dokumentáciu, ktorá sa vyžaduje na účely kolaudačného konania. Úsek by mali ľudia v plnej miere začať využívať vraj čoskoro.

„Odborníci z referátu dopravy Magistrátu mesta Košice predpokladajú, že nový jazdný pruh bude motoristickej verejnosti k dispozícii po skolaudovaní, a to koncom januára, prípadne začiatkom februára tohto roka,“ uviedla hovorkyňa.

Podľa nej táto novinka prinesie výhodu, ktorú pravdepodobne všetci ocenia. „Dôjde k odstráneniu nutnosti obchádzok motorových vozidiel cez Fejovu ulicu pri jazde od Auparku smerom na západ,“ vyjadrila sa.

„Stavba si vyžiadala celkové finančné náklady vo výške 107 tisíc eur,“ zakončila L. Šnajdárová s tým, že pôvodne sa predpokladali výdavky vo výške až 125 tisíc eur. Pri budovaní sa nevyskytli žiadne nepredvídané okolnosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM