Správy Samospráva

Rekonštrukcia ciest v Košickom kraji: Ktoré úseky sú na pláne?

Košický samosprávny kraj (KSK) zrekonštruuje niektoré úseky ciest II. triedy. Financovať ich chce z eurofondov.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia ciest v Košickom kraji: Ktoré úseky sú na pláne?
Zdroj: TASR

Košický samosprávny kraj (KSK) zrekonštruuje z eurofondov niektoré úseky ciest II. triedy.Informoval o tom vedúci odboru dopravy Úradu KSK Ladislav Olexa.

Rekonštrukcia bude na ceste II/547 od hranice okresov Košice/Košice okolie po Spišské Vlachy. Pre opravu mosta Ružín bol projekt rozdelený, v prvej etape pôjde o úsek od tohto mosta po Spišské Vlachy v dĺžke zhruba 10,4 km s rozpočtom 6,6 milióna eur s DPH.

Druhý projekt sa týka cesty II/582 Michalovce – Sobrance, dĺžka obnovenej cesty bude v celkovej dĺžke 7,6 km, výška rozpočtu 2,49 milióna eur. Tretí projekt je na ceste II/555 medzi Michalovcami a Kráľovským Chlmcom, rekonštrukcia zahŕňa 8,7 km s nákladmi 4 milióny eur.

„Predpokladáme, že tieto projekty by sa mohli realizovať začiatkom jesene, najneskôr na budúci rok,“ povedal Olexa.

Ďalší schválený projekt, na ktorý sa pripravuje zmluva o NFP, je na cestách II/550 – II/548 Moldava nad Bodvou – Jasov – Košice v celkovej dĺžke 12,5 km a rozpočtom 3,9 milióna eur.

Po sprevádzkovaní prvého terminálu integrovanej osobnej prepravy v Moldave nad Bodvou KSK spolupracuje so Železnicami SR (ŽSR) pri realizácii ďalších terminálov v Trebišove a Michalovciach.

„Konkrétnejší je Trebišov, dokončila sa projektová dokumentácia, ktorá je v schvaľovacom procese, a pripravuje sa projektová dokumentácia na výber zhotoviteľa stavby. Ten by mal byť v roku 2018 a realizácia stavby do roku 2020,“ povedal Olexa k ďalším krokom pri zavádzaní integrovanej dopravy.

V auguste došlo k podpisu zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku (NFP) na tri schválené projekty spolu s dĺžkou ciest 26,8 kilometra (km) a rozpočtom 13,1 milióna eur.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM