Lenka Fedorová Správy

Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku: Ako to vyzerá v košických okresoch?

Nezamestnanosť je momentálne vôbec najnižšia v novodobej histórii Slovenska. Zaujímalo nás, ako je to konkrétne v našom okrese.

Ilustračný obrázok k článku Rekordne nízka nezamestnanosť na Slovensku: Ako to vyzerá v košických okresoch?
Zdroj: TASR

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v máji tohto roka dosiahla 7,35 %. Medzimesačne sa znížila o 0,39 percen­tuálneho bodu (p. b.) a medziročne klesla o 2,10 p. b.

Čísla sú rekordne nízko

Informoval o tom v utorok (20.6.) na tlačovej konferencii generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Marián Valentovič za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) a ministra práce Jána Richtera (Smer-SD).

,,Nikdy v novodobej histórii Slovenska od roku 1992 nebola nižšia nezamestnanosť ako v máji 2017. Miera evidovanej nezamestnanosti v máji tohto roku bola nameraná (na úrovni) 7,35 %, pričom rekord sme mali v lete roku 2008, kedy miera evidovanej nezamestnanosti bola 7,36 %," povedal Fico.

Ako je na tom náš okres?

Posledná štatistika Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) o vývoji nezamestnanosti za máj 2017 prezrádza, ako sú na tom Košice, ktoré sú rozdelené na jednotlivé okresy.

V Košiciach bolo k máju zaregistrovaných 7 225 uchádzačov o zamestnanie. Ekonomicky aktívne obyvateľstvo v našom okrese štatistika vyčíslila na 111 541obyvateľov. Miera evidovanej nezamestnanosti u nás činí v okresoch Košice I. 6,73%, Košice II 7,21%, Košice III 5,24 a Košice IV 5,84%.

Pre porovnanie, v susednom Prešovskom okrese je v súčasnosti miera evidovanej nezamestnanosti 8,96%, počet ekonomicky aktívnych obvyvateľov činí 83 927 a uchádzačov o zamestnanie je momentálne 7 524.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM