Jakub Forgács Správy

Rekordne skorý zber v Tokajskej oblasti: Vysoké teploty urýchlili zrenie

So zberom hrozna odrody muškát žltý začali už tento týždeň vo vinohradoch v slovenskej časti Tokajskej oblasti. Vysoké teploty počas leta urýchlili proces zrenia.

Ilustračný obrázok k článku Rekordne skorý zber v Tokajskej oblasti: Vysoké teploty urýchlili zrenie
Zdroj: TASR

„V našej vinohradníckej ére sme takýto skorý zber muškátu žltého ešte nemali,“ uviedol vinohradník Jaroslav Ostrožovič. Oberané hrozno je určené na výrobu ľahkých sviežich vín v kategórii akostných, prípade vín s chráneným označením pôvodu. Cukornatosť je podľa pestovateľa momentálne veľmi dobrá, muškát žltý má 19–20 stupňov.

Aj ostatné odrody vína sú podľa Ostrožoviča zatiaľ v poriadku, choroby sa podarilo tento rok udržať pod kontrolou, napriek nízkemu počtu postrekov. „Čo sa týka výroby tokajských putňových vín, všetko ešte závisí od vývoja jesene. Hlavne, aby nám relatívne dobre popršalo, aby bol nábeh botrytídy (ušľachtilej plesne – pozn. red.), pretože, ak sa toto neudeje, tak možno aj tento rok povieme, že vína sú krásne, ale bez putňových,“ zhodnotil.

Z hľadiska kvantity úrody vyzerá tento ročník ako štandardný. „Pohybujme sa niekde okolo 5–6 ton po hektári, s čím sme veľmi spokojní,“ dodal Ostrožovič, ktorý obhospodaruje vinice na ploche 55 hektárov pri obci Veľká Tŕňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie