Marcel Mojžiš Krimi

Róm, čo podľa polície šiel na kukláča sekerou: Poslali ho za mreže!

Po rozhodnutí skončil vo väzbe 21-ročný Drienovčan, ktorý minulú stredu počas pátracej akcie v rómskej osade podľa obvinenia mal napadnúť policajta sekerou. Spolu s ním do väzby vzali aj jeho 47-ročného otca, ktorého v súvislosti s incidentom polícia tiež obvinila.

Ilustračný obrázok k článku Róm, čo podľa polície šiel na kukláča sekerou: Poslali ho za mreže!
Zdroj: Webnoviny.sk

Obvinenému mladíkovi hrozí tri až osem rokov za mrežami. Mužov obvinili po tom, ako 19. júna večer mali podľa polície zaútočiť na strážcov zákona

Po ukončení pátrania v osade si policajti na odchode všimli, ako na dvore rodinného domu 21-ročný Drienovčan bije dve ženy. Policajt ho vyzval, aby prestal. Obvinený na výzvu reagoval tak, že vybehol z dvora na ulicu a snažil sa policajta udrieť päsťami do hlavy. Mladíka sa snažil policajt pacifikovať spolu s kolegom. Druhého policajta napadol 47-ročný otec mladého Drienovčana,“ povedal hovorca košických policajtov Alexander Szabó.

Podľa polície sa potom obaja rozbehli do domu, staršieho sa policajtom podarilo zastaviť. Mladší vbehol do domu, kde sa zamkol. „Potom už so sekerou v ruke vyskočil z okna. Zahnal sa na policajta, ktorý mu stál chrbtom,“ uzavrel Szabó.

V stredu 19. júna sa v obci Drienovec a v Moldave nad Bodvou uskutočnili pátracie akcie v častiach, kde žijú Rómovia. Zasahovalo tu 63 policajtov, ktorí predviedli 15 osôb. Mimovládka ETP Slovensko a Strana rómskej únie na Slovensku tvrdia, že zásahy policajtov boli neprimerané. Kukláči za sebou nechali údajne desiatky zranených, medzi nimi aj deti. Polícia sa bráni a tvrdí, že akcie boli plánované a v súlade so zákonom. Na inšpekciu ministerstva vnútra sa podľa informácií z piatka plánuje obrátiť aj splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM