František Varga Hokej

Rozbehol sa "golotoč"

Ani v druhom domácom zápase proti Popradu naši chlapci nesklamali...

HC Košice – HK ŠKP Poprad 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) – stav série: 2:0 Góly: 15. Dravecký (Huba), 26. J. Sýkora (Deyl, Húževka), 30. J. Sýkora (Húževka, Andrašovský), 55. Bartoš – 43. V. Žemba (Mašlonka), 57. Šechný (Juraj Faith) Vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Kroták (Poprad) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík – Valach, Gašparík, 6095 divákov

V druhom štvrťfinálovom stretnutí sa v úvodných minútach viac vyčkávalo ako hralo. Šimonovičovu pozornosť vyskúšal domáci Baláž, vzápätí Dravecký v dobrej pozícii netrafil bránku. V polovici prvej tretiny musel Hudáček vyrážať Šechného pokus. Poprad mal ideálnu príležitosť dostať sa do vedenia v presilovke. Ležiaceho Hudáčeka však neprekonal Škovíra, ktorý nezasunul puk do odkrytej bránky. Ďalšiu veľkú možnosť potom spálil Rataj. V 14. min strelou spomedzi kruhov minul Gron bránku, ale o minútu na to sa domáci dočkali. Dravecký sa natlačil až k Šimonovičovi a zaznamenal prvý gól z hry v tejto sérii – 1:0.

V úvode druhej tretiny po zakončení Sýkoru Šimonovič nevedel, kde má puk. Vyrovnať mohol Lapšanský, to by však v 24. min musel trafiť bránku. V 26. min pri vylúčení Jasečka sa do strely oprel Sýkora a bolo 2:0. V pokračujúcej presilovke skúsený popradský obranca inkasoval 2+2 min a tretí gól mohol pridať Jenčík. Toho sa Košičania dočkali až v 30. min, keď po ideálnej prihrávke Húževku zakončoval do prázdnej bránky Sýkora – 3:0. V 36. min vyskúšal Hudáčkovu pozornosť Šechný, košický gólman potom vyrazil aj strelu Lapšanského. V 43. min prekvapil Vladimír Žemba svojím prvým gólom v sezóne z uhla Hudáčeka a znížil na 1:3 z pohľadu hostí. Na rozdiel troch gólov opäť zvýšil v 55. min strelou pod hornú žŕdku Bartoš. Šechný potom so šťastím už len skorigoval druhú popradskú prehru. V samom závere ešte Jenčík trafil len žŕdku prázdnej bránky