Rudolf Schuster suverénne zvíťazil v našej ankete o najlepšieho primátora Košíc

S obrovským náskokom zvíťazil v našej čitateľskej ankete Rudolf Schuster, bývalý slovenský prezident a primátor Košíc. Oslovili sme víťaza, ktorý všetkým za hlasy ďakuje.

Eva Mikulová
Ilustračný obrázok k článku Rudolf Schuster suverénne zvíťazil v našej ankete o najlepšieho primátora Košíc
Foto: Eva Mikulová

Žiadne prekvapenie sa nekonalo. Už keď sme túto anketu vyhlasovali, tipovali sme, že ju vyhrá Rudolf Schuster, ktorý stál na čele mesta v rokoch 1994 až 1999.

Meno bývalého prezidenta sa v metropole východu často skloňuje v súvislosti so spokojnosťou Košičanov, keď bol Schuster na primátorskej stoličke. Svedčia o tom aj komentáre čitateľov na našej facebookovej stránke pod anketou. Rudolf Schuster získal až 81,4 percent vašich hlasov.

Dôležitá je práca, nie strana

V diskusii na našej FB stránke ľudia oceňovali najmä jeho prácu pre mesto a vyzdvihli najmä to, že sa nebál púšťať do veľkých projektov, ktoré však Košíce radikálne zmenili k lepšiemu.

Taktiež sa v ankete potvrdil známy fakt, že v komunálnych voľbách ide v prvom rade o osobnosti a nie strany. Ak je na čele človek, ktorý vie a má chuť robiť, je úplne nepodstatná jeho stranícka príslušnosť alebo nezávislosť.

Na druhom mieste sa umiestnil Richard Raši, za ktorého hlasovalo 11,6 percenta čitateľov a pôsobil v rokoch 2010 až 2018. Tretí skončil Zdenko Trebuľa s 2,6 percentami hlasov. Bol primátorom v rokoch 1999 až 2005.

Rudolf Bauer s 2,4 percentami skončil štvrtý. (1993 – 1994), piaty bol František Knapík s 1,1 percentami (2006 – 2010). A posledný v našom rebríčku skončil Ján Kopnický s 0,9 percentami (1990 – 1993).

R. Schuster má stále nápady

Oslovili sme R. Schustera, ktorý netajil, že víťazstvo ho teší. „Samozrejme, že som rád a všetkým, ktorí mi dali hlas, ďakujem. Som len prekvapený, že som vyhral až s takým obrovským rozdielom pred druhým víťazom.“

Exprezident si zaspomínal i na časy, keď bol košickým primátorom: „Keď sme sa púšťali do veľkej rekonštrukcie, tak som bol často aj kritizovaný. Ale čas nakoniec ukázal, že som mal pravdu. Veľa vecí sa nám v meste podarilo urobiť. Stačí mať len chuť a nápady,“ dodal a prezradil, že on má ešte množstvo zaujímavých nápadov, ktoré by sa dali v meste za málo peňazí zrealizovať. Bližšie nám o nich porozprával v rozhovore, ktorý vám prinesieme zajtra (8. novembra).

Zdroj: kosice.dnes24.sk