Veronika Hunyadiová Správy

Schodisko na cintoríne je bezpečnejšie: Po rokoch ho celé vynovili, FOTO

Návštevníci cintorína si počas sviatkov mohli všimnúť vynovené centrálne schodisko. Po osadení zábradlia plne slúži verejnosti.

Ilustračný obrázok k článku Schodisko na cintoríne je bezpečnejšie: Po rokoch ho celé vynovili, FOTO
4
Galéria

Centrálne schodisko na košickom Verejnom cintoríne bolo roky v havarijnom stave a hrozil na ňom pád či úraz. V uplynulých mesiacoch prešlo obnovou.

Nové schody

Po oprave schodov a položení novej dlažby pribudlo aj nové zábradlie. Vynovené schodisko je tak plne k dispozícii návštevníkom, ktorí sa už nemusia obávať o svoju bezpečnosť. Informovala o tom Správa mestskej zelene (SMsZ), ktorá je správcom Verejného cintorína aj krematória.

V novom roku zároveň správa zelene rozšírila svoju flotilu vozidiel o multifunkčný elektromobil, ktorý bude pomáhať práve pri správe a údržbe plôch na Verejnom cintoríne.

Nové vozidlo na údržbu cintorína
Nové vozidlo na údržbu cintorína / Zdroj: Facebook.com/Správa mestskej zelene v Košiciach

Ďalšie plány

Do budúcna má prejsť rekonštrukciou aj vstup na cintorín. V pláne je rekonštrukcia priestoru okolo vstupnej brány až po centrálny kríž, parkoviska a trhoviska pred cintorínom. Hotová je už architektonická štúdia a po získaní stavebného povolenia plánuje mesto vyhlásiť verejné obstarávanie.

Pribudnúť má aj nové úsporné osvetlenie, nabíjacie automaty pre elektromobily. Obnovou prejde aj námestíčko pred obradnou sieňou, na ktorom sa sústredia návštevníci pred obradmi poslednej rozlúčky, a ktoré slúži aj ako vstup do urnového hája. Doplní sa aj zeleň a nový mobiliár. Správa zelene by tiež chcela prenajať nebytový priestor pri cintoríne na účely prevádzky kaviarne či bufetu.

Fotky vynoveného schodiska nájdete v priloženej galérii.

Vynovené schodisko na košickom cintoríne
4
Galéria

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM