František Varga Hokej

Séria víťazstiev opäť prerušená

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Chceli sme predĺžiť našu víťaznú sériu...

Liptovský Mikuláš: Fikrt – T. Devečka, Heš, D. Devečka, Kumstát, Hučko, M. Varga (21. M. Bača) – M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek – Cibuľa, Valčák, V. Novák – Mikula, Kuric, Kropáč – Roháč, Durdiak, M. Oravec Košice: Halász – J. Tabaček, M. Gajdoš, P. Mikuš, Šeda, Kledrowetz, Deyl, Slimák, M. Grman – P. Bartoš, Juraj Faith, Jenčík – Kmiť, S. Gron, Rudolf Huna – Vorel, Šachl, Dravecký – Juraj Sýkora, Húževka, Šimurda

Už v 19. sekunde vyskúšal domáci Halaj pozornosť gólmana Košíc Halásza. Zo začiatku boli lepší domáci, no najväčšiu šancu zahodil v 4. min hosťujúci Gron. O minútu neskôr Cibuľa neprestrelil Halásza a Mikulášania zahodili aj ďalšiu stopercentnú šancu. V 7. min sa zranil obranca domácich Varga, na ľade sa dokonca objavila krv, ale rozhodca Jonák neprerušil hru a Fikrt musel zachraňovať svoj tím. Na Liptove sa hral obojstranne výborný hokej. Tlak domácich nakoniec vyústil do gólu, v 16. min Halásza prestrelil Cibuľa. V 17. min sedel na trestnej lavici Košičan Gajdoš, vzápätí aj Vorel a domáci hrali 89 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, využiť sa im ju však nepodarilo. Až pri početnej výhode piatich proti štyrom Kropáč zvýšil na 2:0. V poslednej minúte prvej tretiny išiel na trestnú lavicu domáci Valčák a hneď na začiatku druhého dejstva pokračujúcu výhodu hostia využili – Šachl znížil na 1:2. Liptákov tento gól zaskočil a začali viac brániť. V 27. min neuspel košický odchovanec Bartánus vo vyloženej šanci pred Halászom a aj ďalšie šance Liptáci trestuhodne zahodili. Pri ich prevahe v 35. min nečakane vyrovnal svojím druhým presným zásahom v zápase Šachl.

V 42. min zázračne zachránil Fikrt, naopak na opačnej strane neuspel Tomášek. Opäť sa hral výborný hokej, ale keď bol v 47. min vylúčený Kumstát, začal sa veľký tlak Košíc. Brankár domácich Fikrt opäť niekoľkokrát potvrdil, že má výbornú formu. V závere oslabenia však Liptáci mali veľkú šancu, keď Valčák neprekonal Halásza. Hneď na to Bartánus po krásnej akcii celého útoku opäť dostal domácich do vedenia, ale pri vylúčení Devečku v 53. min hostia zasa vyrovnali. V 55. min bol vylúčený Kledrowetz a Liptáci za 6 sekúnd využili presilovku a zaslúžene viedli. V poslednej minúte hostia odvolali brankára a domáci gólom Cibuľu do prázdnej bránky spečatili víťazstvo.

Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, lebo súper má kvalitné mužstvo. Sme radi, že sa nám podarilo využiť naše presilovky. Súper síce z 2:0 vyrovnal na 2:2, no nepoddali sme sa a bojovným výkonom sme duel dotiahli do víťazného konca. Podržal nás brankár Fikrt, ktorý zlikvidoval veľa šancí Košičanov. Bojovným výkonom sme si vybojovali tri dôležité body.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Chceli sme predĺžiť našu víťaznú sériu, sme preto sklamaní, že sa nám to nepodarilo. Jeden z hlavných dôvodov je to, že sme urobili dva zbytočné fauly. Body nás stál najmä ten zo záveru stretnutia. Ak k tomu pripočítam nevyužité šance, tak to sú hlavné dôvody našej prehry.“