Eva Mikulová Rôzne

Šikovná Dominika sa stala Majsterkou Európy v moderných tancoch

Dominika Štarková je členkou tanečného štúdia Hviezdička a so svojou vlastnou choreografiou očarila medzinárodnú porotu v rumunskom Brašove.

Ilustračný obrázok k článku Šikovná Dominika sa stala Majsterkou Európy v moderných tancoch
Zdroj: TS Hviezdička

Rumunský Brašov bol v závere júna dejiskom majstrovstiev Európy v moderných tancoch. Aj naše mesto malo na súťaži zástupcu, 18 ročnú Dominiku Štarkovú z tanečného štúdia Hviezdička. Súťažila v disciplíne výrazový tanec a s choreografiou s názvom Klobučník svoju kategóriu vyhrala. Stala sa tak Majsterkou Európy za rok 2018.

Jej víťazný tanec bol právom označený ako najlepší a tanečníčka má z titulu o to väčšiu radosť, že to bola jej vlastná choreografia. Talentovaná Dominika odovzdáva svoje skúsenosti mladším členom TŠ Hviezdička, ako lektorka.

Tancuje už 13 rokov

Dominika tancuje už od svojich piatich rokov a na konte má už množstvo úspechov v domácich aj zahraničných súťažiach. „Víťazstvo tejto talentovanej tanečnice v silnej konkurencii ostatných súťažiacich nás veľmi potešilo. Tanečné štúdio Hviezdička je už na scéne 21 rokov a takéto úspechy tanečníkov vždy povzbudia,“ povedala tanečná lektorka a choreografka TŠ Hviezdička. Janette Schablik Girmanová

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie