Kultúra

Skladba plná spomienok: Ďuďo naspieval pred smrťou pieseň, s ktorou Hex prichádza práve teraz + VIDEO

Vo vidoklipe sledujeme kapelu od jej klubových začiatkov až po pódia, z ktorých je výhľad na tisícky fanúšikov.

Ilustračný obrázok k článku Skladba plná spomienok: Ďuďo naspieval pred smrťou pieseň, s ktorou Hex prichádza práve teraz + VIDEO
10
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Kapela Hex má za sebou najťažší rok. Spevák Peter „Ďuďo“ Dudák zomrel v auguste po ťažkej chorobe vo veku 46 rokov. S kapelou ešte stihol osláviť 30 rokov na hudobnej scéne. Teraz si naňho skupina spomína vo svojej najnovšej skladbe.

Spomienka na Ďuďa

„Pesnička Pridaj sa k nám (Keď sme s vami) je pre nás veľmi osobná a sme radi, že ju môžete počúvať už aj vy,“ napísala kapela na sociálnej sieti.

Nová skladba je spomienkou na Ďuďa, ale aj celú históriu kapely, v texte sa objavujú názvy najúspešnejších skladieb Hexu. Vo vidoklipe sledujeme kapelu od jej klubových začiatkov až po pódia, z ktorých je výhľad na tisícky fanúšikov. Vidíme, ako sa z chlapcov – muzikantov stávajú zrelí muži. A stále im to skvelé hrá!

Kapela pre Ďuďa a samozrejme aj pre všetkých fanúšikov pripravila tri veľké koncerty s názvom Hex 30 – Keď sme s vami tour 2019.

Prvý z koncertov odohrajú 22. novembra v bratislavskej Starej tržnici, nasledovať budú koncerty v Žiline (26. novembra) a v Košiciach (27. novembra).

Zdroj: YouTube.com

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Kam do mesta

Najčítanejšie