Správy Samospráva

ŠKRT cez rozpočet! Cena za práce na krematóriu stúpla o ďalších viac ako 220-TISÍC eur

Vyplýva to z tretieho dodatku k zmluve o dielo uzavretého medzi Správou mestskej zelene (SMsZ) a zhotoviteľom prác, ktorý je zverejnený na webovej stránke SMsZ.

Ilustračný obrázok k článku ŠKRT cez rozpočet! Cena za práce na krematóriu stúpla o ďalších viac ako 220-TISÍC eur
Zdroj: Mesto Košice

Dôvodom sú nepredvídané práce. Práce mali pôvodne stáť takmer 1,64 milióna eur s DPH. Doposiaľ uzavretými dodatkami je cena vyššia o viac ako 590-tisíc eur, čo predstavuje necelých 2,23 milióna eur.

Uvedený tretí dodatok bol podpísaný v závere apríla. S dofinancovaním krematória počíta aj rozpočet mesta na tento rok, ktorý mestské zastupiteľstvo schválilo uplynulý týždeň. Na riešenie havarijnej situácie poslanci vyčlenili minulý rok v júni z rezervného fondu sumu 1,45 milióna eur.

S rekonštrukciou havarijného stavu strechy krematória začali vlani v polovici októbra po tom, ako sa v apríli v exteriéri pri jeho hlavnom vchode prepadol kus výstuže.

V dôsledku toho sa uvoľnila sutina a časť drevenej konštrukcie. Rekonštrukcia zahŕňa aj ďalšie práce. Hovorca SMsZ Peter Sasák koncom februára pre TASR uviedol, že podľa predpokladov by sa smútočné obrady mohli v budove krematória opäť vykonávať v druhej polovici júla.

Ilustračné foto

Rekonštrukcia 41-ročnej strechy košického krematória
8
Galéria
Zdroj: Mesto Košice
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM