Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  26 °C
Rôzne

Slovensko je podľa Kažimíra vo finále boja o ďalšiu automobilku: Smeruje na východ!

Na Slovensku v súčasnosti pôsobia 3 automobilky, štvrtá začne produkovať na jeseň. SR je však v hre aj o ďalšieho, v poradí piateho výrobcu z tejto oblasti.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko je podľa Kažimíra vo finále boja o ďalšiu automobilku: Smeruje na východ!
Zdroj: TASR

„Bojujeme o ďalšiu automobilku, ktorú každý pozná a na jej vozidlách mnohí jazdíte. Prekvapilo ma, že sme vo finále. V najbližších mesiacoch sa dozvieme výsledok,“ uviedol na diskusnom fóre Hospodárskych novín (HN) minister financií Peter Kažimír (Smer-SD). Podľa neho automobilka tentoraz smeruje na východné Slovensko.

Najpravdepodob­nejšie by mohol do nového priemyselného parku pri Košiciach podľa HN prísť nemecký výrobca BMW, ďalšou možnosťou je čínsky ZhiDou, ktorý vyrába výlučne elektromobily.

Informácie o tom, že by malo BMW záujem o výrobu u nás, sa prvýkrát objavili už v rokoch 2012 a 2013. Automobilka ich vždy dementovala. „Doteraz nepadlo rozhodnutie o žiadnom umiestnení nového výrobného závodu. V rámci plánovania a dlhodobej stratégie výroby a rastu BMW Group pravidelne hodnotí rôzne lokality krajín,“ uviedol teraz pre HN hovorca BMW Group Milan Stupka.

Foto: archívne

Zdroj: TASR