Futbal

Smutná správa pre fanúšikov futbalu: FC VSS Košice nebude hrať Fortuna ligu, klub skrachoval

Klub FC VSS Košice nebude pôsobiť v najvyššej slovenskej súťaži a zároveň zmizne z futbalovej mapy.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa pre fanúšikov futbalu: FC VSS Košice nebude hrať Fortuna ligu, klub skrachoval
Zdroj: TASR

Košickí futbalisti si síce vybojovali právo účinkovať vo Fortuna lige, ale klub napokon nepodá prihlášku do najvyššej súťaže a končí v ňom aj mládežnícky futbal. Informovali o tom denníky Korzár a Košice:Dnes s odvolaním sa na viaceré zdroje.

Prezident FC VSS Košice Blažej Podolák neprihlásil do súťaží riadených Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) ani jeden z mládežníckych tímov a to aj napriek skutočnosti, že podľa zmluvy s mestom Košice mal na mládež dostávať každoročne 300 000 eur.

Viacero potrebných investícií

V utorok 13. júna o polnoci uplynie termín na podanie prihlášky do Fortuna ligy. Súčasťou prihlášky má byť viacero podkladov a zmluvné zaviazanie sa, že do 22. júla klub splní kritériá licenčného konania. Košický klub však nespĺňa niekoľko podmienok najmä ekonomického a infraštruktúrneho charakteru. Komisia pre štadióny a ihriská SFZ na nedávnej návšteve košického štadióna v Čermeli konštatovala, že by na ňom bolo nevyhnutné v krátkom čase dobudovať kamerový i turniketový systém a aj osvetlenie. Klub by zároveň požiadal o polročnú výnimku na vyhrievanú hraciu plochu.

Klub už nechcú zadlžovať

Prezident klubu Blažej Podolák už údajne nechce viac zadlžovať klub, do ktorého nezískal žiadneho významného investora. Napokon nevyšla ani avizovaná pomoc zo Zenitu Petrohrad, keďže v ruskom klube nastali personálne zmeny vo vedení.

Košické A-mužstvo muselo, napriek solídnym športovým výsledkom, opustiť najvyššiu súťaž po sezóne 2014/2015. Dôvodom boli nesplnené ekonomické kritériá pre udelenie licencie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie