Veronika Ondo-Cholewová Krimi

Šofér autobusu nafúkal v Jasove 0,50 promile: Polícia odhalila aj ďalších vodičov, FOTO

Policajti z nášho kraja odhalili na cestách 27 priestupkov. Zastavili aj autobus v okrese Košice, ktorý viezol cestujúcich.

Ilustračný obrázok k článku Šofér autobusu nafúkal v Jasove 0,50 promile: Polícia odhalila aj ďalších vodičov, FOTO
11
Galéria

Polícia upozornila, že tma, hmla a opitý vodič je tá najhoršia kombinácia, s ktorou sa môžete stretnúť na našich cestách. Z dôvodu nárastu počtu usmrtených a ťažko zranených osôb pri dopravných nehodách v Košickom kraji bola podľa polície vo štvrtok ráno 28. novembra 2019 vykonaná osobitná kontrola s celokrajskou pôsobnosťou.

Ako ďalej muži zákona dodali, zamerali sa na kontrolu dodržiavania zákazu požitia alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred a počas vedenia vozidla.

„Počas akcie boli kontrolovaní vodiči všetkých druhov dopravných prostriedkov, pričom policajti odhalili 27 priestupkov,“ zverejnili policajní príslušníci.

„Zarážajúce je však to, že v obci Jasov pri kontrole vodiča SAD, ktorý mal takmer plný autobus, bola jeho dychová skúška na požitie alkoholických nápojov pozitívna, s nameranou hodnotou 0,24 mg/l, čo je v prepočte 0,50 promile,“ informovala polícia.

Pozrite si v galérii nižšie policajtov v akcii počas štvrtkového rána.

Policajti sa zamerali na kontrolu na cestách: Odhalili 27 priestupkov
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie