František Varga Hokej

Spanilá jazda Košíc pokračuje

Hudáčkova bránka nevidela puk už 197 minut. Tretí shootout.

HC Košice – HK K-Cero Nitra 8:0 (2:0, 5:0, 1:0) Góly: 14. P. Mikuš (Dravecký, Vorel), 16. Tomík (P. Bartoš, Šeda), 25. Chmelo (Šachl, Vorel), 28. Mertel (Tabaček, Dravecký), 33. Tomík (Húževka, P. Bartoš), 35. Šeda (P. Bartoš, Húževka), 39. Rudolf Huna (S. Gron), 50. Mertel (Deyl, Rudolf Huna) Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše M. Novák na 10 min+DKZ, S. Saliji na 10 min+DKZ, V. Vlk na 10 min, Ďurkech na 10 min (všetci Nitra) za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Smrek, Tornay, 6051 divákov

Košice: Hudáček – J. Tabaček, Huba, Šeda, P. Mikuš, M. Grman, M. Gajdoš, od 10. min Deyl, Chmelo od 24 – Tomík, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský -Dravecký, Šachl, Vorel – Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora Nitra: Lakosil (28. Laco) – Širokovs, Jass, Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Michal Novák, Rais – Gráčik, E. Čaládi, Kmeč – Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay – S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik – Šinkovič, Štefanka, M. Románek

Nitriansky brankár Lakosil musel po prvý raz zasahovať v 4. min po Tabačekovom pokuse. Hudáčkovu lapačku pre zmenu otestoval Podstavek. Šachl ani Rudolf Huna ešte nepochodili, ale v 14. min pri vylúčení Jassa domáci jasali. Dravecký našiel medzi kruhmi Mikuša a ten namieril pod hornú žŕdku. V 16. min to bolo 2:0 po Bartošovej strele a zakončoval Tomík. V druhej tretine Košičania jednoznačne dominovali. V 25. min hneď po striedaní zakončoval pred bránkou Chmelo po prihrávke Šachla (3:0). Slovákovu možnosť vyriešil v 25. min Hudáček. Prvý gól v košickom drese strelil v 28. min Mertel a v bránke striedal Lakosila Marek Laco. Ani ten si však dlho čisté konto neudržal. V 33. min ho prekvapil Tomík. Nitra si vzala oddychový čas, po ňom sa Novák pustil do Andrašovského. Domáci hrali následne presilovku a Šeda strelou pomedzi kruhy pridal šiesty gól. Sľubnú možnosť hosťujúceho Širokovsa zlikvidoval Hudáček, aby v 39. min Huna vyzvŕtal obranu súpera. Nenechal sa odstaviť od puku a zaviedol ho až do nitrianskej bránky (7:0). V tretej tretine Košičania v pohode kontrolovali vývoj. Niekoľko výborných zákrokov mal brankár Hudáček, ktorý si v treťom zápase po sebe uchoval čisté konto. Posledný ôsmy gól pridal v 50. min Mertel, ktorý sa tak do streleckej listiny zapísal po druhý raz v zápase. V 58. min trafil Jenčík už iba žŕdku.

Hlasy trénerov: Rostislav Čada (tréner Košíc): „Veľmi sme chceli dvakrát po sebe na domácom ľade vyhrať. Zo začiatku sme však nehrali uvoľnene. To uvoľnenie prišlo až po druhej tretine. Strelili sme góly a potom sme to už bez problémov dotiahli do víťazného konca. Mrzí nás akurát, že sme nestrelili gól v presilovke piatich proti trom.“

Peter Oremus (tréner Nitry): „Víťazstvo Košíc je absolútne zaslúžené. Jasne dominovali vo všetkých herných činnostiach. Po kvalitných zápasoch sme dostali facku. Verím, že nám pomôže.“