Eva Mikulová Správy

Storočná lokomotíva vás odvezie na veľký vlakový výlet s prekvapením, FOTO

Cestujúci Veľkého vlakového výletu budú objavovať krásy a históriu Starej Ľubovne. Navštívite Ľubovniansky hrad, unikátny skanzen a stredoveký tábor.

Ilustračný obrázok k článku Storočná lokomotíva vás odvezie na veľký vlakový výlet s prekvapením, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Detská železnica Košice

Netradičný prázdninový deň pre celú rodinu prináša Veľký vlakový výlet Detskej železnice Košice a Železničnej kompánie Slovenska.

Historická súprava na čele s takmer storočnou parnou lokomotívou vyrazí z košickej hlavnej železničnej stanice do Starej Ľubovne už túto sobotu 13. júla o 6:45.

Dobové atrakcie

Cestujúci Veľkého vlakového výletu budú tentoraz objavovať krásy a históriu Starej Ľubovne. Program je nabitý do poslednej chvíle. „Po príchode do Starej Ľubovne nás bude čakať autobus, ktorým sa pohodlne vyvezieme až na Ľubovniansky hrad. Tí zdatnejší sa môžu pripraviť na približne 40 minútovú prechádzku na hradný kopec. Prehliadku hradu už tradične v letnom období oživí atraktívne vystúpenie sokoliarov. Následne sa presunieme do podhradia – skanzenu, z ktorého je to len krôčik do stredovekého tábora s množstvom dobových atrakcií nielen pre deti ale aj dospelých. Kto by mal záujme o históriu druhej svetovej vojny, môže navštíviť neďalekú Vojenskú expozíciu Michala Strenka,“ pozýva Tomáš Haviar zo Železničnej kompánie Slovenska.

Mimoriadny vlak potiahne takmer storočná parná lokomotíva Ventilovka, ktorá kedysi patrila medzi naše charakteristické rušne. „Zapožičali sme ju z Čiech a i takouto formou by sme chceli verejnosti priblížiť železničnú históriu Slovenska. Obyvateľom priľahlých obcí aj tentoraz ponúkame unikátnu možnosť kyvadlovej jazdy parným historickým vlakom zo Starej Ľubovne do Podolínca a späť s odchodom o 10:50 hod. Predaj cestovných lístkov bude prebiehať priamo vo vlaku,“ približuje Ľubomír Lehotský z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie