Správy

Ukrajinskí študenti na košickej Technickej univerzite majú koronavírus

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) zachytila 16 pozitívne testovaných zahraničných študentov, z toho sú po pretestovaní dvaja negatívni.

Ilustračný obrázok k článku Ukrajinskí študenti na košickej Technickej univerzite majú koronavírus
Zdroj: LF UPJŠ

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) zachytila vo svojich karanténnych strediskách 16 pozitívne testovaných zahraničných študentov, z toho sú po pretestovaní dvaja negatívni. Z úseku vzdelávania univerzity to uviedla Daniela Tomášová s tým, že všetci uvedení študenti pochádzajú z Ukrajiny.

Na TUKE študuje 1758 zahraničných študentov z 37 krajín. „Celkovo bolo testovaných 512 zahraničných študentov v našich karanténnych strediskách,“ spresnila.

Zahraniční študenti z červených krajín sú povinní po príchode na Slovensko absolvovať povinnú domácu karanténu.

TUKE svojim zahraničným študentom, ktorým bolo pridelené ubytovanie, ponúkla absolvovanie povinnej domácej karantény vo svojich karanténnych strediskách.

Túto možnosť majú do konca septembra. „Po päťdňovej karanténe museli absolvovať test na ochorenie COVID-19,“ uviedla Tomášová.

Akademický rok 2020/2021 začala TUKE minulý týždeň. Jednotlivé fakulty si podľa nej nastavili a riadia proces vzdelávania podľa vlastných technických a personálnych možností s rešpektovaním odporúčaní riadiacich a krízových orgánov.

„Fakulty majú možnosť rozhodnúť sa o metóde vyučovania – prezenčnej alebo dištančnej, a to samostatne pre jednotlivé stupne, ročníky a podobne,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie