Webnoviny - Rôzne

Študenti budú spolupracovať priamo s obcami

Študenti vysokých škôl sa môžu zapojiť do VI. ročníka súťaže „ O cenu Dexia banky 2011“. Hodnotené budú najlepšie diplomové práce, ktoré prispejú k rozvoju miest, obcí a regiónov na Slovensku. Autor víťaznej diplomovej práce získa 1 000 EUR a navští

(WEBNOVINY) Súťaž „O cenu Dexia banky“ vznikla s cieľom poskytnúť priestor na spoluprácu medzi obcami, mestami, regiónmi, študentmi a vysokými školami. Do súťaže sa môžu prihlásiť študenti slovenských vysokých škôl, ktorí v príslušnom akademickom roku úspešne obhája svoju diplomovú prácu. Diplomová práca by mala byť tematicky zameraná na oblasť rozvoja miest, obcí alebo regiónov Slovenska a vypracovaná v koordinácii so zástupcami miest a obcí. „Každá diplomová práca je o niečom inom, o konkrétnej obci, konkrétnom využití termálneho prameňa, veternej elektrárne, malej vodnej elektrárne, či modernom prístupe k tvorbe mestských parkov. Toto všetko je zmyslom súťaže“, povedal Ján Trajčík, riaditeľ Odboru štátnych programov a regionálneho rozvoja Dexia banky.

Študenti spolupracujú na konkrétnych zadaniach priamo s obcami. Niektoré diplomové práce sa realizovali priamo v praxi. „Predovšetkým hľadáme priestor na spoluprácu medzi obcami, mestami a vysokými školami. Vďaka našej súťaži môže starosta zadať študentovi konkrétny problém obce ako investičný zámer, zamestnanosť alebo plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce. Študent tak môže vyriešiť konkrétnu problematiku vo svojej diplomovej práci," dodal Ján Trajčík.

Autori víťazných diplomových prác vycestujú do Bruselu, kde budú oboznámení s fungovaním európskych inštitúcií. Zúčastnia sa aj zasadnutia Európskeho parlamentu. Autor víťaznej diplomovej práce získa 1 000 EUR.

Prihlasovací formulár a pravidlá súťaže sú uverejnené na internetovej stránke www.dexia.sk. Prihlášku spolu s jedným exemplárom záverečnej práce je potrebné zaslať do 6. júla 2011. Adresu a ďalšie informácie o súťaži nájdete tu: http://www.dexia.sk/…e.nsf/s/1456

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM