Alexandra Kolínská Správy

Študentke Miške sa dostalo veľkej pocty: Pozrite, o čom debatovala na obede s prezidentom Kiskom

Jedna zo študentiek Lekárskej fakulty UPJŠ sa dostala medzi desiatku žien, ktoré obedovali s prezidentom Andrejom Kiskom. Čo bolo účelom stretnutia a aká bola téma debaty?

Ilustračný obrázok k článku Študentke Miške sa dostalo veľkej pocty: Pozrite, o čom debatovala na obede s prezidentom Kiskom
Zdroj: Dnes24.sk

Jednou z desiatich žien, ktoré v pondelok 9. marca 2015 obedovali s prezidentom SR Andrejom Kiskom v prezidentskom paláci, bola aj študentka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach Michaela Bodnárová. Na dvojhodinový obed pri príležitosti MDŽ vybrala kancelária prezidenta desať žien z rôznych sfér života.

Študentka 5. ročníka UPJŠ LF v študijnom programe Všeobecné lekárstvo nečakanému pozvaniu najprv ani nemohla uveriť. „Moja prvá reakcia bola, že sa jedná o nejaký vtip. Keď som pochopila, že budem mať naozaj tú časť obedovať s pánom prezidentom, ostala som príjemne prekvapená,“ hovorí. A ako prebiehalo samotné stretnutie?

„V prezidentskom paláci nás uviedli do miestnosti, kde sa mal obed konať a postupne nás predstavili pánovi prezidentovi. Každá žena od neho dostala kyticu a po fotografovaní prišiel na rad samotný obed spojený s príjemnou debatou. Prezident chcel od každej z nás počuť, čo sa nám na Slovensku najviac páči a čo sa nám naopak nepozdáva. Ja som mu odpovedala, že Slovensko je krásna krajina so šikovnými ľuďmi a je veľká škoda, že mnohí mladí ľudia po skončení štúdia nemajú prácu a musia si ju hľadať v zahraničí, pričom odchádzajú od svojich blízkych,“ prezrádza Michaela Bodnárová, pre ktorú bolo stretnutie s Andrejom Kiskom mimoriadnym zážitkom.

„Bola to veľmi príjemná udalosť – zaujímavá debata pri skvelom jedle. Pán prezident bol veľmi milý a vtipný spoločník a dokonca nám prezradil, že sám varil naposledy doma krevety,“ dodáva študentka.

Foto: Lekárska fakulta UPJŠ

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie