MI Rôzne

SVET O SLOVENSKU: Austrálčanka píše o plastike nosa v Košiciach. Výsledok?

Za úpravu nosa a liposukciu by žena v Austrálii zaplatila asi trojnásobok toho, čo ju to stálo na klinike v Košiciach. A tak sa odhodlala a napriek hororovým historkám zo zahraničia prišla na Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Austrálčanka píše o plastike nosa v Košiciach. Výsledok?
Zdroj: TASR/AP

Austrálsky portál The Queensland Times píše o medicínskej turistike austrálskych žien dychtivých po vylepšení vlastného tela. U protinožcov je to veľký trend. Každý rok takto vycestuje za hranice až 15-tisíc Austrálčaniek a u plastických chirurgov nechajú viac ako 300 miliónov dolárov.

Niektoré sa však domov vrátia znetvorené zbabraným zákrokom. Austrálsky portál hodnotí aj plastiku vykonanú v Košiciach.

Doživotné jazvy

Plastická chirurgia v zahraničí môže byť pre austrálskych klientov až trojnásobne lacnejšia ako doma. The Queensland Times začína príbehom mladej Casey (27), ktorá sa rozhodla nechať si zväčšiť prsia a upraviť brucho v Thajsku.

„Za oba zákroky zaplatila 16-tisíc dokárov, pričom doma v Austrálii by ju to vyšlo až na 50-tisíc dolárov,“ píše The Queensland Times.

„Napriek tomu, že si dôkladne pozerala referencie, vybrala si skúseného a populárneho chirurga, zákrok zhodnotila ako najväčšiu chybu svojho života, ktorú horko oľutovala,“ píše austrálsky portál.

Thajský lekár jej vsadil nesprávne implantáty a po príchode domov sa u nej prejavila vážna infekcia. „Po dvoch rokoch je výsledok taký, že Casey má na tele hrozné jazvy, každú bradavku má inej veľkosti a musí podstúpiť ďalšiu operáciu v Austrálii.“

Slovenská skúsenosť

V ďalšom príbehu portál popisuje skúsenosť mladej Grace, ktorá sa rozhodla vycestovať za svojím snom o kráse na Slovensko. Tentokrát to bola dobrá voľba. „Nie všetky skúsenosti s plastickou chirurgiou v zahraničí sú traumatické,“ uznanlivo píše The Queensland Times.

„Grace vycestovala v októbri 2017 do slovenského mesta Košice, kde jej vykonali plastiku nosa a liposukciu,“ uvádza portál.

Austrálčanka si prácu slovenských chirurgov pochvaľovala. „Som nadšená z výsledku! Rozhodne by som to odporučila aj iným, pretože môžete mať úžasnú starostlivosť za zlomok ceny,“ cituje jej slová portál.

Za oba zákroky na Slovensku zaplatila dokopy 6-tisíc dolárov, pričom v Austrálii je priemerná cena len za úpravu nosa 9 577 dolárov. Grace dodáva, že počula aj hororové zážitky žien, ktoré si ľahli pod nôž zahraničných chirurgov, ale ona je šťastná, že si vybrala práve pracovisko v Košiciach.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM