Ilustračný obrázok k článku Svitá futbalu na lepšie časy? FC Košice sa dohodlo s mestom na prenájme arény
Zdroj: TASR/František Iván

Svitá futbalu na lepšie časy? FC Košice sa dohodlo s mestom na prenájme arény

Košická futbalová aréna sa stane miestom domácich zápasov klubu FC Košice. Koľko zaplatí za nájom?

Futbal
Futbal

Svitá futbalu na lepšie časy? FC Košice sa dohodlo s mestom na prenájme arény

Košická futbalová aréna sa stane miestom domácich zápasov klubu FC Košice. Koľko zaplatí za nájom?

Ilustračný obrázok k článku Svitá futbalu na lepšie časy? FC Košice sa dohodlo s mestom na prenájme arény
Zdroj: TASR/František Iván

Účastník druhej najvyššej slovenskej súťaže FC Košice bude už v priebehu jesennej časti hrať domáce zápasy v Košickej futbalovej aréne (KFA). Jej vedenie sa s klubom dohodlo na 5-ročnej nájomnej zmluve.

FC Košice zaplatí ročné nájomné vo výške 250-tisíc eur a zároveň sa zaviazal hradiť aj náklady súvisiace s organizáciou zápasov. Zazmluvnených má 24 herných dní ročne pre ligové a pohárové stretnutia s rezervou pre prípravné duely a zápasy mládeže.

Prvá etapa výstavby

Klub bude mať v priestoroch KFA aj vlastnú reštauráciu s celoročnou prevádzkou, ktorá poslúži aj pre mládežnícku akadémiu. Ročné prevádzkové náklady na KFA by mali byť na úrovni 600-tisíc eur.

Momentálne je hotová prvá etapa výstavby KFA a predstavitelia mesta rokujú so štátnymi inštitúciami, vládou a Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) o poskytnutí finančných zdrojov na dokončenie KFA.

Vedenie mesta vníma dohodu s klubom aj ako snahu o pomoc košickému futbalu k návratu do najvyššej súťaže a ďalším úspechom. V prípade, že by sa klub prebojoval do niektorej z európskych súťaží, má KFA nárok na 10 percent zo sumy za postup. Snaha mesta je získať pre KFA generálneho partnera, ktorého meno bude niesť futbalová aréna.

Prečítajte si tiež

Jej generálnym manažérom sa stal Peter Schmiedl, ktorý uspel vo výberovom konaní spomedzi 20 uchádzačov:

„Prijal som túto výzvu s cieľom, aby KFA bola z finančného hľadiska v čo najlepších ukazovateľoch a jej prevádzka nebola veľmi na príťaž pre rozpočet mesta. Moja priorita bude pripraviť ju ako dôstojný stánok nielen pre FC Košice, ale aj pre rôzne športové a kultúrne podujatia v rámci mesta a celého východného Slovenska. Verím, že spoločnými silami sa nám podarí vytvoriť kvalitné prostredie pre klub, naše reprezentačné výbery a divákov, ktorí sa do KFA budú neustále vracať za úžasnými zážitkami.“

Pozitívna správa

Člen predstavenstva klubu Tomáš Juhás vníma dohodu s KFA ako ďalšiu pozitívnu správu pre košický futbal po tom, ako starší a mladší dorastenci postúpili do najvyšších súťaží.

„Sme radi, že naši fanúšikovia a sponzori budú konečne môcť ísť do kultúrneho prostredia podporiť košický klub. My im na oplátku chceme ponúknuť radosť z víťazstiev. Pred nami sú aj ďalšie výzvy a to najmä vybudovanie tréningovej akadémie, kde budú vyrastať naši talentovaní chlapci a dievčatá. Veríme, že už počas nasledujúcej sezóny uvidia diváci okrem futbalu aj to, ako sa stavajú chýbajúce tribúny a v takmer 13-tisícovej aréne zažijeme slávne víťazstvá a nádherné emócie,“ dodal Juhás. V súčasnosti sa na tribúny KFA zmestí 5 836 divákov, po úplnom dokončení dosiahne kapacita arény 12 658 miest.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie lákavé články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín