Alexandra Kolínská Iné športy

Sympatický párik z Košíc propaguje nový typ cvičenia: Zoceľujeme svaly ale aj našu lásku + VIDEO

Mladá dvojica z Košíc, Simona Mátéová a Šimon Forrai sa venujú svetovej novinke medzi silovými športami, takzvanému párovému workoutu. Šikovný párik nám prezradil celý ich workoutový príbeh od začiatku... :)

Ilustračný obrázok k článku Sympatický párik z Košíc propaguje nový typ cvičenia: Zoceľujeme svaly ale aj našu lásku + VIDEO
Zdroj: Dnes24.sk

Športovo založená dvojica z Košíc má aj svoju facebookovú stránku pod názvom Simons street workout. Podarilo sa nám vyspovedať Simonu a Šimona, ktorí práve oslavujú meniny. Pozrite sa, čo všetko nám prezradili… :)

Čo je Street Workout?
Cvičíme street workout, veľa ľudí sa pýta čo je to street workout pretože sa to na Slovensku len začína rozbiehať. Je to cvičenie s vlastnou váhou, ktorý vznikol v Amerike, na základe toho, že černosi nemali kde cvičiť, lebo do posilňovní ich nechceli púšťať a nemali na to ani peniaze, tak začali cvičiť vonku. Je to silové cvičenie bez náčinia poväčšine na náradí, ale aj na zemi.

Kedy ste s tým začali?
Začali sme obaja cvičiť vďaka SebeRevolte v skupine SebeRevolta Workout Košice. Šimon sa tomu venuje už dlhšie od roku 2012, kedy táto skupina v Košiciach vznikla. Ja som začala cvičiť len pred polrokom no veľmi sa mi darí. Ku couple workoutu sme sa dostali spoločne, keď sme cvičili spolu. Na základe toho sme sa aj dali dokopy. Cvičenie nás neskutočne zblížilo. Nie je nad to, keď máte pri sebe človeka ktorý má spoločné záujmy.

Pozerajú sa na vás ľudia keď cvičíte?
Pokladajú nás tiež za bláznov. Nie sme klasický pár. Niekto ide si vonku vypiť no a my zacvičiť. Vonku trávime veľmi veľa času, momentálne keď prichádza zima cvičíme v telocvični alebo doma. Niekto na prechádzke si ide sadnúť na pivo a my si ľahneme na trávu a nacvičujeme nové veci čo sme niekde videli. Je to niečo, čo nás oboch robí šťastnými.

Čomu sa okrem workoutu venujete?
Okrem street workoutu sme obaja študentmi Fakulty športu v Prešove kde nadobúdame aj nové vedomosti o tom ako nielen cvičiť, ale ako učiť. A obaja máme rôzne aktivity, organizujeme podujatia ako je FunRun, či World Pull Up Day ktorý bol prednedávnom v Košiciach, a spolupracujeme z Active lifeom na rôznych projektoch. Ako SebeRevolta Košice sa snažíme ( a našim cieľom je) aby mladí ľudia videli že miesto pitia alkoholu a bratia drog sa dá aj inak a zmysluplnejšie tráviť čas. Sme zástancami zdravého životného štýlu a aj takým spôsobom, ako je Facebook alebo rôzne videá, akcie, či fotografie, sa snažíme motivovať ľudí k činom, a k niečomu čo ich baví.

Kto sa môže pridať k Vašej skupine?
Naša skupina je naša malá rodina, kde sa stretávame nielen na tréningoch ale aj mimo nich. Momentálne som začala trénovať dievčatá ktoré chcú cvičiť a byť aktívne. Je jedno ako vyzeráte, je jedno koľko máte kíl, koľko máte rokov, ale ak máte odhodlanie niečo zmeniť vo svojom živote, stať sa aktívnym tak je nato čas práve teraz. Stačí nás kontaktovať a ideme na to. Porozprávame, dáme tréning a sám človek uvidí že je to úplne niečo iné ako bežní mladí ľudia ktorí rozmýšľajú len nad tým kedy bude piatok a môžu ísť do mesta. Je to o drine to áno, ale tá stojí za ten výsledok a námahu. A ten pocit šťastia že človek niečo dokáže zmeniť je na nezaplatenie.

Ako je to s tréningami?
Život je príliš krátky na to aby sme ho len presedeli za počítačom. Tréningy mávame v pondelky, stredy, piatky, nedele, ale treba nás kontaktovať. Keď cvičíme vonku tak pri Technicekej univerzite, alebo v Krásnej. Teraz však s pomocou firmy WODgear.sk sa nám podarilo na KVP postaviť nový menší Street workout park. Momentálne hľadáme telocvičňu pre naše tréningy, a dúfame že sa nám niečo podarí vybaviť.*

A čo nejaké vystúpenia?
Máme tiež rôzne exhibície, napríklad na Revolta koncerte v Strážskom nás môžete vidieť už v piatok. Chodíme aj po rôznych súťažiach či už je to Bratislava, Nitra, Snina… keď je to možné, tak sa zúčastnme a máme aj niekoľko pekných úspechov za sebou. Momentálne sa chystáme na Európsky šampionát, ktorý sa bude konať v Prahe v decembri.

Čo je cieľom tohto športu?
Cieľom je byť šťastný, zdravý, posilniť nielen vonkajšie svaly ( napumpovať sa) ale hlavne vnútorné svalstvo, ktoré je veľmi dôležité a to vám umožňuje robiť aj rôzne triky. Dôležité je nikdy sa nevzdávať a ísť si za svojím snom. Nie je nič krajšie, ak sa vám tie vaše sny začnú plniť, hoci máte pred sebou ešte dlhú cestu, ale len prekážky nás robia šťastnými keď sa ich nezľakneme a prekonáme ich. A aj vďaka cvičeniu sa nepousiluje len telo, ale aj váš duch.

A čo dodať na záver?
Chceme aby viac mladých Košičanov boli aktívni. A nielen Košičanov. Tešíme sa z toho, ak sa niekomu páči naše couple, to cvičíme nie tak dlho, ale snažíme sa, lebo nás to zbližuje a je to naozaj krásne. Človek sa pritom zasmeje a zabaví. A človek ktorý robí to, čo ho baví je naozaj šťastný. Nie, že zaplatím si tréning a musím tam ísť, nie. Ja tam chcem ísť a už sa neviem dočkať kedy zase môžem ísť cvičiť. To je to čaro street workoutu. Človek by cvičil vždy a všade.

Simons street workout
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM