Lenka Fedorová Rôzne Správy

Tak tomuto sa už povie poriadna kosa: Aha, ako má v našom okrese prituhnúť!

V okrese Košice treba počítať s poriadnými mrazmi! A to nie je všetko, pred čím nás varujú odborníci. Kliknite pre ďalšie podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Tak tomuto sa už povie poriadna kosa: Aha, ako má v našom okrese prituhnúť!
Zdroj: TASR

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) vydali pre náš okres výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami.

Od 6. januára 20:00 hod do 7. januára 00:00 hod. platí varovanie, ktoré hovorí, že v okrese Košice sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 až –17 °C.

„Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia,“ varujú odborníci.

Pre náš okres však platia aj ďalšie výstrahy prvého stupňa. 6. januára sa v okrese Košice miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 22 m/s (60 – 80 km/h) a priemerná rýchlosť dosiahne 12 – 14 m/s (45 – 50 km/h).

„Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.Pred­pokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

Miestami si treba dávať pozor aj na tvorbu závejov a snehových jazykov. Odborníci vydali výstrahu, ktorá platí do 7. januára do 12:00. Podľa SHMÚ predstavuje tvorba snehových jazykov a závejov potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

„Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje na svojom webe SHMÚ.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM