Správy

Testovanie v oceliarňach je v plnom prúde: Potrvá, kým to bude potrebné

Na verejnom odbernom mieste v areáli U. S. Steelu otestovali už tisíce ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Testovanie v oceliarňach je v plnom prúde: Potrvá, kým to bude potrebné
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Odberné miesto na antigénové testovanie v areáli U. S. Steel Košice bude otvorené dovtedy, kým si to pandemická situácia bude vyžadovať. Informovala o tom v stredu (13. 1.) oceliarska fabrika.

„Sme veľmi radi, že sa nám zdravotníci a dobrovoľníci z podniku prihlásili na naše miesto. Avšak v celoslovenskom rámci by bolo vhodné, ak by nielen testy, ale aj zdravotníkov zabezpečil štát. Podniky sú natoľko zodpovedné, aby si uvedomovali nutnosť postarať sa o dobrovoľné testovanie tak, aby zabezpečili výrobu a zdravie zamestnancov,“ uviedol ďalej hovorca podniku Ján Bača.

Na verejnom odberovom mieste vo vstupnom areáli oceliarní od minulého týždňa pretestovali už 3 681 ľudí, z toho 118 malo pozitívny výsledok. „K 13. januáru nám počet pozitívnych zamestnancov stúpol na 237. Preliečených bolo vyše 500 zamestnancov,“ konštatoval Bača. Odberové miesto je otvorené v čase od 6.30 do 11.30 hod. a od 13.30 do 18.30 hod.

Pravidelné testovanie

Zamestnancom, ktorí prichádzajú do práce, podnik odporúča, aby sa pravidelne dali otestovať každých päť – sedem dní a výsledok nahlásili nadriadenému. „Platnosť výsledku akéhokoľvek testu na ochorenie COVID-19 je ovplyvnený mobilitou testovanej osoby – čím sa človek viac presúva a prichádza do kontaktu s inými osobami, tým kratšia je jeho platnosť. Pravidelné testovanie zníži pravdepodobnosť šírenia výskytu ochorenia u zamestnancov, príbuzných a kolegov v práci,“ dodal hovorca.

V podniku podľa neho komunikujú už aj o očkovaní, svoj názor na očkovanie môžu zamestnanci vyjadriť vyplnením krátkeho anonymného prieskumu na intranete.

Zdroj: TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie