Eva Mikulová Správy

Tipy na víkend: Naučte sa maľovať na hodváb alebo zažite Jesenný babinec

I keď vonku fúka, prší a je zima, nemusíte sedieť doma. I nevľúdny novembrový víkend môžete stráviť v meste na rôznych zaujímavých podujatiach.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Naučte sa maľovať na hodváb alebo zažite Jesenný babinec
Zdroj: TASR

Nielen – hodvábne kravaty

Doprajte si zážitok z maľovania na hodváb a zároveň vytvorte originálny darček. Na workshope, ktorý sa bude konať na Baštovej ulici 9, sa naučíte pracovať s týmto jemným materiálom pod odborným vedením odborníčok.

Kedy: piatok (8. november) o 16,00 hodine

Jesenný babinec

Aké krásne môže byť nechať vecí odísť – je mottom jesenného babinca, ktorý sa bude konať vo Vawa centre na Hronskej ulici 8. Skôr ako príde Martin na bielom koni zastavme sa, stíšme a nechajme v kruhu žien s láskou odísť všetko staré a nefunkčné, všetko čo nám už neslúži. Spolu sa ponorme do príprav na to nové, na to čo príde.

Kedy: piatok (8. november) o 16,30 hodine

Genius loci Noirovej noci

Filmy noir dali svetovej kinematografii špecifickú pochmúrnu atmosféru a jedinečný temný vizuál, založený na expresionistickej kamere a jej typickej hre svetla a tmy. Nočná mizanscéna plná tieňohry a siluet je výtvarne natoľko vďačná, že zachytiť atmosféru noirovej noci sa pokúsili aj umelci.

Autorom obrazov je akademický maliar Nikolaj Lesyk, ktorý vyštudoval maliarstvo a architektúru na vysokej škole v ukrajinskom Ľvove. V rámci svojej umeleckej tvorby pôsobil postupne v Amsterdame, Ríme, Benátkach, Paríži či v Prahe. V súčasnosti je jeho dlhoročným pôsobiskom mesto Košice. Výstavu uvidíte v kine Úsmev.

Kedy: vernisáž výstavy 8. novembra o 18,00 hodine

Strašidelné planetárium

Centrum voľného času, Orgovánová 5, a Hvezdáreň a planetárium Popradská 86 pozýva širokú verejnosť na Astro sobotu. V programe sa zoznámime so strašidelnými tvormi na oblohe a ďalšími zaujímavosťami.

Kedy: sobota (9. november) od 14,00 hodiny

Svet na modro

V SteelParku v areáli Kulturparku sa zábavnou formou dozviete o tom ako vzniká modrotlač. Príďte si vyskúšať spojiť zdanlivo nespojiteľné, a to vedu a umenie. Na chemickom workshope vám ukážu a vyskúšate si tajomstvo starej farbiarskej techniky- modrotlače.

Kedy: sobota (9. november) o 14,00 hodine

Zdroj: pixabay
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie