Eva Mikulová Rôzne

Tipy na víkend: Poďte ešte naposledy fandiť do Hokejového mestečka v Amfiteátri

Nezabudnite ísť voliť a tiež navštívte niekoľko zaujímavých podujatí. Potešte sa pohľadom na automobilové veterány alebo sa vyberte na výlet do Spišského Jeruzalemu.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Poďte ešte naposledy fandiť do Hokejového mestečka v Amfiteátri
Zdroj: TASR

Hokejové mestečko v Amfiku 

Nezabudnite, ešte posledný víkend si môžete užiť športovej zábavy v Amfiteatri. Čaká vás skvelý program, detská zóna, hry, súťaže a priame hokejové prenosy RTVS na veľkoplošnej obrazovke.

Sobota a nedeľa (25. a 26. mája) od 14,15 hodiny

Cassovia Classic

V Mestskom parku bude počas víkendu prehliadka historických vozidiel. Nenechajte si ujsť sprievodné atrakcie ako budú expozícia poľnohospodárskej techniky zapožičanej z múzea v Trebišove, historické pletenie lán, výstavu historických bicyklov, legendárnych skútrov Vespa, bábkové divadlo pre deti či fotopointy.

Sobota a nedeľa (25. a 26. máj) od 9,00 hodiny

Vlakom na Spišský Jeruzalem

Na východnom Slovensku niet iného miesta, kde by na vás z každej strany tak veľmi dýchala stredoveká atmosféra. Spišský hrad je jednou z najvyhľadáva­nejších turistických atrakcií na Slovensku. Viete ale, že neďaleko hradu sa nachádza najstaršia kalvária na Slovensku, ktorá kopíruje jeruzalemskú krížovú cestu? Každoročne sa tu navyše koná kultúrno-duchovný festival s rovnakým názvom: Spišský Jeruzalem. Vyberte si, či deň strávite na tomto spirituálnom mieste, alebo radšej poznávaním Spiškého hradu a jeho okolia.

sobota (25. máj) – odchod z Košíc o 7.50 hod. predpokladaný návrat 17:08 hod.

Medzinárodný deň korytnačiek

Pripomeňte si s nami deň venovaný tejto skupine plazov. ZOO Košice chová 10 druhov korytnačiek. Môžete sa zoznámiť aj s korytnačkou močiarnou, ktorej posledným útočiskom na prežitie na Slovensku je Národná prírodná rezervácia Tajba.

Sobota (25. máj) od 11:30 – 14:30

Psí Majáles

Psie centrum POZITIV pozýva na oficiálne agility preteky Psí majáles na Silva ranč v Čani. Preteky sú usporiadané podľa pravidiel ASKA, ktoré vychádzajú z FCI reglementu. Organizátor si vyhradzuje právo na prípadnú zmenu propozícií a neprijatie prihlášky bez uvedenia dôvodu. Voľné pobiehanie psov v blízkosti parkúru nie je dovolené. Venčenie psov je mimo areálu. Za škody spôsobené psom zodpovedá psovod.

Sobota a nedeľa (25. a 26. máj) od 9,00 hodiny

Cassovia Retro 2019
16
Galéria
Zdroj: Adam Stečák
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie