Eva Mikulová Rôzne

Tipy na víkend: Zvezte sa historickými autobusmi alebo si pozrite balet

Víkend v Košiciach bude nesmierne bohatý na rôzne podujatia. Okrem filmového festivalu, ktorému sa venujeme osobitne, máte na výber i ďalšie akcie.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Zvezte sa historickými autobusmi alebo si pozrite balet
Zdroj: www.imhd.sk

Islandský večer

Temné sily priamo z Reykjaviku nás navštívia úvodom leta! Poprvýkrát sa islandské metalové kapely predstavia na Slovensku a to v pivárni U Legionárov. Roztočia to skupiny Premium, Morii a Skyfolk

Kedy: sobota 16.6. o 20,00 ho­dine

Festival medu a vína „ViaRegia“

Nezabudnite na 2 dňový festival Medu a vína, ktorý sa koná v piatok a sobotu pred OC Galéria na Terase. Na festivale sa predstavia viacerí slovenskí i zahraniční prezentéri z oblasti spracovania medu, vín, vinárskych a včelárskych potrieb,syrov a včelích produktov vrátane kozmetiky.

Kedy: piatok 15. 6. o 15,00 hodine a v sobotu 16.6. o 10,00 ho­dine

Balet „Black and White“

V historickej budove Štátneho divadla vystúpi na jedinom hosťujúcom predstavení baletný súbor Národného divadla z Brna. Black and White je v podstate moderne spracovaná verzia vlajkovej lodi klasického repertoáru – Labutieho jazera. Ide o titul, ktorý patrí k najhranejšie baletom na svete.

Kedy: sobota 16.6. o 19,00 ho­dine

Cestovateľský večer v čajovni Čavango

Na prednáške cestovateľa Sri Nithya Brahmagarbhanandu, Bardejovčana žijúceho v Indii objavíte záhady najväčšieho fungujúceho hinduistického chrámu na svete, dozviete sa niečo o jeho duchovnom majstrovi Sri Paramahamsa Nithyananda Swamim a o najväčšom stretnutí ľudí, ktoré sa usporadúva na v Kumbha Mele. Vstup na prednášku v čajovni Čavango na Hlavnej 20, je voľný.

Kedy: sobota 16. 6 o 18,30 hodine

Historické autobusy v uliciach

Občianske združenie Veteran Bus Diamant, o. z., ako po iné roky, aj túto sezónu plánuje historické autobusy sprístupniť širokej verejnosti a podieľať sa spoločných akciách s DPMK. Autobus vyrazí zo Staničného námestia (zastávka linky 24) raz za hodinu, striedavo ku vstupnej bráne Múzea letectva STM na košickom letisku alebo do Čermeľa k východzej stanici Detskej železnice.

Kedy: nedeľa 17. 6 o 10,30 hodine

Zdroj: čajovňa čavango
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie