Barbara Dallosová Krimi Krimi

Toto bude biť do očí: Pomníku na Námestí osloboditeľov niečo chýba, policajti už poznajú detaily

Ako informovala polícia, muža (38) z okresu Košice-okolie zadržali krátko po krádeži jedného zo známych symbolov. Ten si tlačil na ručnom vozíku...

Ilustračný obrázok k článku Toto bude biť do očí: Pomníku na Námestí osloboditeľov niečo chýba, policajti už poznajú detaily
Zdroj: TASR

Ako informoval krajský policajný hovorca Alexander Szabó, košickí policajti v piatok (9.10.) zadržali muža podozrivého z krádeže symbolu socializmu – päťcípej hviezdy. Ku krádeži podľa jeho slov došlo v piatok okolo jednej hodiny nad ránom na Námestí osloboditeľov v Košiciach.

,,Z Pomníka padlých vojakov II. svetovej vojny /národná kultúrna pamiatka/, došlo k odcudzeniu medenej päťcípej hviezdy. Tridsaťosemročného muža z okresu Košice-okolie policajti vypátrali a zadržali krátko po krádeži neďaleko „Malej stanice“ na Jantárovej ulici v Košiciach. Na ručnom vozíku, ktorý tlačil pred sebou mal uloženú odcudzenú hviezdu. Tú mal odcudziť spolu s ďalšími dvoma kumpánmi (38 a 17)," priblížil Szabó.

Ako pokračoval, podozrivého muža polícia po vykonaní procesných úkonov prepustila na slobodu. ,,Mesto Košice predbežne vyčíslilo materiálnu škodu na 266 eur. Vyšetrovateľka PZ začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže," dodal hovorca s tým že trestná sadzba je trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM