Alexandra Kolínská Krimi

Tragédia pri košickej zoo: Dôkaz, že dobrých ľudí je stále dosť, peniaze na pohreb sa vyzbierali do 24 hodín!

Pred niekoľkými dňami sa na Kavečanoch odohrala veľká tragédia, pri ktorej prišli o život otec Andrej († 36) s dvomi deťmi, Ráchelkou (†5) a Damiankom (†2). Rodinná známa sa pozostalej manželke rozhodla pomôcť a to formou zbierky. Cieľová suma sa vyzbierala už po 24 hodinách.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia pri košickej zoo: Dôkaz, že dobrých ľudí je stále dosť, peniaze na pohreb sa vyzbierali do 24 hodín!
Zdroj: TASR

V košickej mestskej časti Kavečany, neďaleko zoologickej záhrady došlo k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej na mieste zahynul otec Andrej (†36) s dvomi deťmi, Ráchelkou (†5) a Damiankom (†2). Otec chcel vziať menšie deti na výlet do ZOO, kým mama bola s ďalším synom u lekára. Všetko sa ale skončilo inak.

Rodinná známa Adriana Čurajová sa rozhodla pomôcť pozostalej manželke formou zbierky na pohreb. Podľa informácií o zbierke sa podarilo vyzbierať 5 374 eur a zapojilo sa do nej 305 darcov. Zaujímalo nás, čo bolo ďalej so zbierkou, preto sme sa obrátili na pani Čurajovú.

„Áno, zbierka na portáli ludialudom.sk bola úspešná po 24 hodinovom vyhlásení, čo svedčí o dojemnej spolupatričnosti ľudí. V mene rodiny by som chcela úprimne poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili,“ povedala.

„Zbierku nad rámec tejto výzvy prevzala manželka zosnulého a detí a nerada by to ďalej komentovala. Je nesmierne dojatá a vďačná za každú pomoc. Keďže včera bol pohreb a bude ešte dlho doznievať, neradi by sme to rozpytvavali,“ dodala autorka zbierky na záver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM